Articles

masszázs terápia Karrier és fokozat útmutató

mi a masszázs terápia?

a masszázsterápia egy ősi holisztikus gyakorlat, amelyet relaxációra és gyógyításra használnak. Legalapvetőbb szintjén a masszázs strukturált vagy strukturálatlan nyomás, rezgés, mozgás és feszültség alkalmazása a testre. Különböző típusú masszázsok vannak, amelyek a test bizonyos részeire összpontosítanak, vagy bizonyos betegségeket kezelnek.

masszázs terapeuták használja a kezét, ujjait, alkarját, könyökét, hogy megteremtse a kívánt eredményt. A masszázs típusától függően a terapeuta bizonyos eszközöket, például köveket használhat.

mivel a masszázs szakma elismerést nyer az egészségügyi ágazatban, a masszázsterápiás karrierlehetőségek exponenciálisan növekednek.

Mit Lehet Csinálni egy Masszázs Terápia Tanúsítvány

Fegyveres egy masszázs terápia tanúsítvány, akkor elkészíteni, hogy a munka a különböző beállításokat, beleértve a:

Where Massage Therapists Can Work

  • Spas

  • Hotels, cruise ships and other travel accommodations

  • Chiropractic offices

  • Gyms, fitness, and recreational facilities

  • Nursing homes

  • Bevásárlóközpontok

  • Studios

ha álmodott a saját gyakorlat futtatásáról, keressen egy masszázsterápiás programot, amely magában foglalja az alapvető üzleti tanfolyamokat. Bár ez nem terjed ki mindent, amit tudnod kell, néhány bevezető üzleti fogalmak meg a helyes irányba.

míg a legtöbb masszázsterápiás bizonyítvány elegendő tudást nyújt a masszázs technikák széles skálájának elvégzéséhez, az oktatást lépcsőként is használhatja egy bizonyos típusú masszázsra való szakosodáshoz, vagy tudását új területre, például hipnoterápiára is kiterjesztheti.

A masszázsterápia története

a masszázsterápia nem mindig volt életképes egészségügyi kezelésként elismerve a nyugati orvoslásban, azonban a gyakorlat a Kína és Egyiptom ősidők óta.

a masszázsterápia első említése I.E. 2700-ban jelent meg a “Sárga Császár klasszikus belgyógyász könyve” című Kínai szövegben.”Ma már számos masszázsterápiás iskolában tankönyvként használják.

úgy tűnt, hogy a masszázsterápia Egyiptomban I.E. 2500 körül jelenik meg, sírokkal, amelyek a gyakorlatra utalnak. Az egyiptomiakat a reflexológia előnyeinek felfedezésével is jóváírják.

csak évszázadokkal később érte el a masszázsterápia a nyugati civilizációt.

az 1800-as évek elejére a legtöbbünk ismeri a masszázs technikát-svéd masszázs-fejlesztették ki. Per Henril Ling svéd orvos, tornász és oktató létrehozta a “svéd mozgási rendszer” néven ismert mozgási módszert.”Azonban Johan Georg Mezger Holland volt, aki meghatározta a svéd masszázs alapvető kézmozdulatait.

masszázsterápiás Fokprogramok

Több mint 245 Akkreditált masszázsterápiás iskola található az Egyesült Államokban, amelyek közül sok több egyetemen van. Ahogy elkezdi keresni a megfelelő iskolát, győződjön meg róla, hogy felteszi a fontos kérdéseket.

  • mi az átlagos osztályméret?

  • mik a pénzügyi támogatási lehetőségeim?

  • a masszázsterápiás Akkreditációs Bizottság által akkreditált iskola?

  • mennyi gyakorlati tanulást fogok kapni?

a masszázsterápiás iskola hossza változik; a programok 300 órától 1000 óráig terjednek. Mielőtt beiratkozna egy tanúsítványra vagy oklevélprogramra, derítse ki, hogy az állam rendelkezik-e engedélyezési követelményekkel a masszázsterapeuták számára. Ez segít meghatározni, hogy melyik program hossza megfelelő az Ön számára.

egy másik tényező, amelyet figyelembe kell venni, az, hogy mennyire specializált szeretne lenni. Masszázs terápia egy változatos karrier, és megtalálja a szakemberek mindenhol ápolási otthonok tengerjáró hajók. Ha érdekli egy speciális népesség kiszolgálása, például terhes nők vagy trauma áldozatok, a masszázsterápia ezeket az utakat is kínálja.

masszázsterápiás program keresésekor fontos, hogy Akkreditált legyen. Öt akkreditáló szervezetet kell keresni, amikor egy iskoláról döntenek.

  • Commission on Massage Therapy Accreditation (COMTA)

  • Accrediting Commission of Career Schools and Colleges of Technology (ACCSCT)

  • Accrediting Council for Continuing Education and Training (ACCET)

  • Accrediting Bureau of Health Education Schools (ABHES)

  • National Accrediting Commission of Cosmetology Arts and Sciences (NACCAS)

Masszázs Terápia Tanfolyam

Bár nem kell diploma ahhoz, hogy legyen egy masszőr, van egy bizonyos összeg a képzés akkor kell befejezni ahhoz, hogy a engedélyeztetést. Megtalálható több tucat bizonyítvány, diploma programok, amelyek kifejezetten a vonat, masszázs terápia. Egyes programok lehetőséget adnak a hallgatóknak arra is, hogy szakosodjanak a terület egy bizonyos területére, például a sportmasszázsra.

A tanfolyam általában a következő témákat tartalmazza:

Subjects You’ll Study in School

  • Anatomy and physiology

  • Theory of massage

  • Hygiene

  • Business and license procedures

  • Ethics

  • Pathology

  • Contraindications and limitations

  • Muscle energy techniques

  • Eastern and Western theory

  • Swedish massage

  • Myofascial Release

  • Clinical and sports massage

  • Elder/geriatric massage

Massage Therapy Careers

One a masszázsterápiás karrier előnyei közül a lehetőségek széles köre. Masszázs terapeuták dolgozik minden különböző típusú beállításokat, beleértve a gyógyfürdők, klinikák, orvosi irodák, szállodák, fitness központok.

néhány masszázsterapeuta az ügyfél otthonába vagy irodájába is utazik. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) szerint az Egyesült Államok közel 201,100 masszázsterapeutájának fele önálló vállalkozó.

A magadnak való munka rengeteg előnnyel jár, de kihívásokat is jelent. Meg kell dolgozni keményen hálózatépítés építeni egy ügyfélkör. Üzleti érzék egy szükséges tulajdonság, mint akkor is felelős könyvelés, marketing, bérszámfejtés, ha az alkalmazottak.

a legtöbb masszázsterapeuta azzal a céllal lép be a szakmába, hogy segítsen másoknak. Ha érdekel egy speciális népesség segítése, mondjuk terhes nők vagy trauma áldozatok, fontolja meg egy speciális masszázs karrierjét.

masszázsterápiás fizetések és munkaköri kilátások

bár lehet, hogy nem lép be a mezőbe a pénz, masszázs terapeuták gyakran diktálják a keresőképességüket, ha saját vállalkozást működtetnek, vagy keményen dolgoznak, hogy rendszeres ügyfélkört építsenek.

Fizetés & Karrier Növekedés

$47,180

az éves átlagkereset

21%

a munka növekedés

Szerint a jelenlegi Munkahelyi Foglalkoztatási Statisztikák a BLS, az átlagos fizetés masszázs terapeuták dollár 47,180 évente. A keresetek általában a bérek és a tippek kombinációja.

szerint a BLS, a legmagasabb 10% többet keresnek, mint $80,630.

a masszázsterápiás mező várhatóan 21% – kal növekszik 2029-ig, ami sokkal gyorsabb az átlagnál. A tényezők kombinációja befolyásolja ezt a foglalkoztatási hullámot. Több masszázs klinika franchise nyílik az egész országban. Áraik általában megfizethetőbbek, mint a gyógyfürdők, amelyek szélesebb körű ügyfelek számára biztosítják a rendelkezésre állást.

ezenkívül az egészségügyi szolgáltatók elkezdték felismerni a természetes egészségügyi kezelések, például a masszázs előnyeit. Egyes biztosítótársaságok a masszázsterápia fedezetét is biztosítják.

masszázsterápia munkaköri leírás

a masszázs terapeuták fontos szerepet játszanak a különféle orvosi kérdések gondozásában, a sérülések rehabilitációjától a klinikai depresszióig. Az ő feladatuk, hogy meghallgassák ügyfeleik igényeit, és masszázs élményt nyújtsanak ezeknek a problémáknak a kezelésére. Itt egy pillantást néhány a rendszeres munkát feladatokat:

  • hozzon Létre egy pihentető környezetet az ügyfél

  • Beszélni, hogy a beteg a tüneteket, orvosi történelem kívánt eredmények

  • Manipulálni izmokat, valamint a lágy szövetek

  • eszközök Használatát, mint például egy masszázságy, olajok, krémek, majd forró kövek

  • bejelentkezés az ügyfél az egész masszázs

  • iránymutatást nyújtó, pihenés, testtartás javulás

a masszázs terapeuták különböző típusú masszázsokra specializálódhatnak, beleértve a svéd, prenatális, mélyszöveti vagy sportmasszázst.

Ha Ön önálló vállalkozó, akkor vállalkozását is értékesítenie kell, pénzügyi nyilvántartást kell vezetnie, és találkozókat kell foglalnia.

jellemzők és készségek a munka

Álláskereslet növekszik, mint masszázs terápia kimutatták, hogy kezelje az összes típusú kérdések, a fizikai fájdalom a szorongás és a depresszió. Íme néhány a készségek és személyiségjegyek szükséges, hogy sikerül ebben a növekvő karrier.

Ha ezek a tulajdonságok leírják Önt, ne várja meg a masszázsterápiás oktatás megkezdését.

Maga…

  • Könyörületes
  • Függetlenül
  • Társadalmilag figyelmes
  • Megbízható
  • Barátságos
  • kiváló hallgatóság

van…

  • Jó fizikai erő
  • Kiváló kommunikációs készség
  • Megingathatatlan etikai normák
  • Interperszonális készségek
  • a Jó ítélet
  • a Kritikus gondolkodás készségek

, Hogyan kell elkezdeni

Fontolja meg, hogy mit keres, hogy a masszázs terápia iskola. Egyes programok nem sallang, ahol megtanulják az alapvető technikákat, míg mások kínálnak egy átfogóbb tanterv tanfolyamok táplálkozás, valamint a speciális masszázs módozatokat.

a BLS szerint 45 állam és a Columbia körzet szabályozza a masszázsterápiát. Az oktatás megkezdésekor derítse ki, hogy milyen követelmények léteznek az állam képzési óráira és engedélyezésére. Annak érdekében, hogy legyen engedélyezett, akkor lehet, hogy egy teszt az állami szinten, vagy adja át a masszázs, karosszéria engedélyezési vizsgálat (MBLEx).