Articles

Kyle Korver

Philadelphia 76ers (2003-2007)Edit

Korver (balra) a 76ers 2007 januárjában

június 26, 2003, Korver választotta a New Jersey Nets az 51 általános választás a 2003-as NBA-tervezet. A Nets az Atlantic Division győzelmével és az NBA döntőjében való szereplésével kevés pénzhez jutott, és egyik preferált draftválasztása sem maradt meg a tabellán. A szervezet Korvert választotta, és azonnal eladta a 76ers-nek a jogait 125 000 dollárért. A $125,000 állítólag fedezi a Nets nyári Liga költségek és fedezi vásárol egy új fénymásoló gép, a “forgalmazott egy fénymásoló gép”, hogy egy rallying cry for Korver a többi karrierje. 2003-04-ben kezdőként 4,5 pontot és 1,5 lepattanót átlagolt 74 meccsen. 2003. December 21-én szezonálisan magas 18 pontot szerzett a Boston Celtics ellen.

2004-05-ben Korver 82 mérkőzésen szerepelt (57 kezdés), és átlagosan 11,5 pontot, 4,6 lepattanót és 2,2 gólpasszt adott. Beállította a Sixers rekordot a hárompontos (226) és a kísérlet (558). Hárompontos előnnyel vezette a ligát, és az NBA vezetői között a harmadik helyen végzett (18., 18.).405). 2004.November 26-án szezonálisan magas, 26 pontot szerzett a Washington Wizards ellen.

2005. augusztus 2-án Korver újra aláírta a 76ers-t egy hatéves, 25 millió dolláros szerződéshez. 2006.február 24-én karrier-magas 31 pontot szerzett a Milwaukee Bucks 116-111-es győzelmével. A 82-es játékok (43 kezdődik) a 2005-06, hogy átlagosan 11.5 pont, 3.3 lepattanó 2.0 segíti 31.3 perc. Lőtt .430 a mezőről és .849 a szabaddobásból, és az ötödik helyen végzett a bajnokságban három ponttal, a 11.pedig három ponttal.

utolsó teljes évében, 2006-07-ben Philadelphiában, Korver 74 mérkőzésen szerepelt (egy kezdés), és átlagosan 14,4 pontot ért el. Szabaddobásban vezette az NBA-t, és hárompontos előnnyel a kilencedik helyen végzett. 2007. február 21-én hat 3 pontot szerzett, és 31 ponttal a karrierje csúcsán állt, így a 76ers 104-84-es győzelmet aratott A New York Knicks felett.

Utah Jazz (2007-2010)Edit

2007.December 29-én a Korver a Utah Jazz-hez került, Gordan Giričekért és egy jövőbeli első körös draft pickért cserébe. 2008.február 6-án szezonálisan magas, 27 pontot szerzett a Denver Nuggets ellen.

2008-09-ben a Korver 78 mérkőzésen szerepelt (két kezdés) és átlagosan 9,0 pontot, 3,3 lepattanót és 1,8 asszisztot ért el. 2009.március 14-én szezonálisan magas, 25 pontot szerzett a Miami Heat ellen.

2009. október 28-án Korver műtétet végzett a bal térdében lévő csontpótlás eltávolítására. Ezt követően elmulasztotta a 2009-10-es szezon első 23 játékát. 2010.március 31-én szezonálisan magas, 21 pontot szerzett a Golden State Warriors ellen. 52 mérkőzésen 7,2 pontot és 2,1 lepattanót ért el. Ő vezette az NBA-t hárompontos lövöldözésben .536 (59-110 3FGM), amely az NBA egyetlen szezonjában hárompontos lövési rekordot állított fel, a rekord százalékával .524 amit Steve Kerr állított be 1994-95-ben. A spot-on forgatás emelkedett, miután végül visszatért teljesen egészséges után All-Star szünet, miután küzdött csukló-és térd problémák műtét után mind az előző évben.

Chicago Bulls (2010-2012)Edit

Korver egy 2011-es rájátszás előtt melegszik fel.

2010. július 13-án Korver aláírt a Chicago Bullshoz. 2010.November 24-én szezonálisan magas, 24 pontot szerzett a Phoenix Suns ellen. 2010-11-ben Korver pályafutása során harmadszor szerepelt mind a 82 alapszakasz-mérkőzésen (mind a kispadról érkezett), és 20,1 perc alatt átlagosan 8,3 pontot, 1,8 lepattanót és 1,5 asszisztot ért el. Miután a keleti első vetőmagként 62-20-as rekorddal végzett, a Bulls eljutott a keleti konferencia döntőjébe, ahol a Miami Heat öt játékban legyőzte őket.

Korver megjelent 65 játékok (hét kezdődik), a Bikák 2011/12-ben, átlagosan 8.1 pontot, a 2,4 lepattanó 1.7 segíti 22.6 perc. 2012.március 10-én szezonálisan magas, 26 pontot szerzett a Utah Jazz 111-97-es győzelmével. 11 3 pontból 6-ot talált be, hét lepattanót és hat asszisztot kapott.

Atlanta Hawks (2012-2017)Edit

2012-13 seasonEdit

2012.július 16-án a Korver-t készpénzes megfontolásokért cserébe az Atlanta Hawks-ra cserélték. A 2012-13, ő átlagosan 10,9 pont 30,5 perc egy játék, míg a felvétel százalékos .461 FG%, .457 3FG%, és .859 FT%. Az NBA-ben a második helyen végzett három ponttal, a negyedik pedig három ponttal, 189 ponttal. A szezon utolsó 73 meccsén legalább egy három pontot szerzett, ez volt az NBA eddigi leghosszabb aktív szériája, a karrier-legjobb és a liga történetének negyedik leghosszabb szériája (Dana Barros 89, Michael Adams 79, Dennis Scott 78). Ezen kívül az ő 189 made threes volt a negyedik legjobb egy szezonban összesen franchise történetében.

2013-14 szezonSzerkesztés

2013. július 12-én Korver újra aláírta a Hawks-szal egy négyéves, 24 millió dolláros szerződést. 2013. December 6-án Korver a legtöbb egymást követő játékban az NBA rekordját három mutatóval (90), amelyet eredetileg Dana Barros (89) állított be. A sorozat végül 127 játékkal zárult le 2014.március 5-én. A Korver a 2013-14-es szezont 47,2 százalékos hárompontos lövési aránnyal fejezte be, ami az NBA-t vezette.

2014-15 szezonSzerkesztés

2014. December 15-én Korver Jason Richardson-t minden idők 15.alkalommal három mutatóban tette meg. Öt nappal később, a Hawks 104-97-es győzelmében a Houston Rockets ellen Korver 22 pontot dobott, és mind a négy szabaddobási kísérletét végrehajtotta. Ez adta neki 49 egymást követő szabad dobások a szezonban, hogy új Hawks franchise rekordot állítson fel. A sorozat véget ért 50 a Hawks következő játékában a Dallas Mavericks ellen. 2015. február 10-én Korver megkapta első NBA All-Star válogatását a keleti konferencia tartalékaként a 2015-ös NBA All-Star játékban, a sérült Dwyane Wade helyett. 33 éves és 11 hónapos korában ő lett a negyedik legidősebb első All-Star. Március 11-én a Denver Nuggets elleni vereséggel Korver 12. lett Kobe Bryant mögött a Minden idők hárompontos listáján. Négy nappal később, egy győzelem a Los Angeles Lakers, Korver elhagyta a játékot egy törött orr, miután egy támadó fault ed Davis 8: 59 balra az első félidőben. A sérülés véget ért egy széria 51 egymást követő játékok egy három mutató által Korver, aki hiányzott mindkét lövés mögül az ív. Miután három játékot hiányzott a sérüléssel, március 22-én visszatért az akcióba a San Antonio Spurs ellen, védőfelszereléssel az arcán, hogy lefedje az orrát. Annak ellenére, hogy a maszk, március 31, 2015 ellen Milwaukee Bucks, Korver tett négy egyenes hosszú távú felvételek, köztük három 3-mutatók, egy 65 másodperces span.

2015.április 29-én Korver a 2014-15-ös NBA Sportsmanship-díj elnyeréséért járó Joe Dumars-trófea kedvezményezettje lett. A 2015-ös rájátszásban Korver jobb bokarándulást szenvedett a Cleveland Cavaliers ellen május 22-én a keleti konferencia döntőjében. Másnap kizárták a rájátszás többi részéből.

2015-16 szezonSzerkesztés

2015. November 6-án Korver 22 pontot szerzett, mind a nyolc lövését, köztük négyet hárompontos tartományból, mivel a Hawks 121-115-ös győzelmet aratott a New Orleans Pelicans felett. December 26-án, egy megnyerni a New York Knicks, Korver hit egy három-mutató mellett Rashard Lewis a kilencedik helyet a listán három-mutató készült. December végén azonban a forgatás visszaesése karrierjének egyik legrosszabb felvételi szakaszát jelentette. A December 23-29. közötti négy meccsen Korver 5-33-at lőtt a pályáról, a 2-27-es pedig hárompontosról. Korver továbbra is küzd a lövés januárban, hiányzik mind a hat lövések január 31 ellen a Miami Heat, jelölés csak a harmadik alkalommal karrierje, hogy elment 0-of-6 vagy ami még rosszabb, mint egy kezdő. A 2004-2005-ös szezon óta a 42%-os mezőnygóllövése volt a legrosszabb, a 37% – os hárompontos lövése pedig karriercsúcs volt.

2016-17-es szezonSzerkesztés

2016. December 16-án Korver egy szezon magas 19 pontot szerzett, és egy szezon magas hat három pontot ért el a Toronto Raptors 125-121-es győzelmével. A győzelem 26 meccs után 13-13-as rekordot hozott a Hawksnak, 9-2-re kezdték a szezont. December 30-án új szezon csúcsát állította be, 29 perc alatt 22 pontot szerzett a kispadról a Detroit Pistons elleni 105-98-as győzelem során.

Cleveland Cavaliers (2017-2018)Edit

Korver tagjaként a Cleveland Cavaliers február 2017

január 7-én, 2017, Korver eladták a Cleveland Cavaliers cserébe Mike Dunleavy, Mo Williams, készpénz megfontolások, valamint a védett jövőben első forduló draft pick. A csere Pár Korver fickó 2003 draftee LeBron James. Három nappal később debütált a Cavaliersnél, 17 perc alatt két pontot és három lepattanót jegyzett a kispadról, 100-92-es vereséggel a Utah Jazz ellen. Korver ment 2-of-10 az első két játék a Cavaliers, mindkét játék veszteséget eredményez. Január 13-án 18 pontot szerzett a kispadról, hogy segítsen a Cavaliers-nek legyőzni a Sacramento Kings 120-108-at. Február 1-jén volt a legjobb játék, mint egy Cavalier, pontozás 20 pont le a padról 8-of-11 a pályán négy három-mutatók egy 125-97 győzelem a Minnesota Timberwolves. Február 8-án Korver 29 pontot szerzett 10-12-re a mezőnyből, 8-9-re pedig a hárompontos vonalból 132-117-es győzelmet aratott az Indiana Pacers felett. Ezt követően Jason Kidd (1,988) hetedik lett a Minden idők hárompontos listáján. Egy héttel később, február 15-én, szintén ellen a Pacers, Korver lett a hetedik játékos az NBA történetében, hogy a 2000 karrier, három mutató, csatlakozik Ray Allen, Reggie Miller, Jason Terry, Paul Pierce, Vince Carter, Jamal Crawford. 2017.április 4-én visszatért, miután 11 meccset kihagyott egy fájó bal lábával, és 12 perc alatt 11 pontot szerzett az Orlando Magic elleni 122-102-es győzelem során. Korver 12-1-re segítette a Cavaliers-t a rájátszás első három fordulójában, hogy elérje a 2017-es NBA döntőt. Ott szembesültek a Golden State Warriors-szal, öt játékban legyőzték őket.

2017. július 12-én Korver újra aláírta a Cavaliers-t. 2017. November 13-án a negyedik negyedévben 21 pontjából 19-et szerzett, hogy hatalmas visszatérést nyújtson a Cavaliers számára, 104-101-es győzelemre emelve őket a New York Knicks felett, miután a negyedik helyen 43-25-re felülmúlták New Yorkot. 2018.január 6-án, az Orlando Magic elleni 131-127-es győzelem során Korver Paul Pierce-t a karrier 3-pointers listájának negyedik helyére kötötte 2,143-mal. Két nappal később a Minnesota Timberwolves elleni 127-99-es vereségével 19 pontot szerzett a kispadról, és 2147 ponttal a negyedik helyen végzett az NBA Minden idők legjobb 3 pontos listáján. 2018.február 9-én szezonálisan magas 30 pontot szerzett az Atlanta Hawks 123-107-es győzelmével. 3 pontból 7-et szerzett 13-ból, és két pontot szerzett a 32. 2007.február 21. óta ez volt az első 30 pontos meccse. Korver ment 794 játékok között 30 pont játékok, jelölés a leghosszabb szakaszon között 30 pont játékok NBA történetében. A Cavaliers 2018-ban visszatért az NBA döntőjébe, ahol 4-0-ra elvesztették a Warriors-t.

2018. október 30-án, az Atlanta Hawks 136-114-es győzelmével Korver 11 000 karrierpontot ért el.

Vissza Utah (2018-2019)Edit

November 29-én, 2018, Korver eladták a Utah Jazz cserébe Alec Burks két jövőben második körben tervezetét választ. 2019.január 12-én a Chicago Bulls ellen Korver átadta Jason Terry-t (2,282), hogy az NBA Minden idők 3-pointers listáján a negyedik helyre kerüljön.

2019. július 6-án a Memphis Grizzlies megszerezte a Korver-t a Jazz-ből Mike Conley Jr. csomagjának részeként, másnap Korver-t a Phoenix Suns-ba cserélték Jevon Carterrel együtt Josh Jackson, De ‘ Anthony Melton, valamint egy 2020-as második fordulóban. Ezt követően a Suns lemondott róla.

Milwaukee Bucks (2019-2020) Edit

2019. július 25-én Korver egyéves megállapodást írt alá a Milwaukee Bucks-szal.

2020. március 8-án, egy olyan játékban, ahol Korver a sérülések miatt megnövekedett perceket látott, szezonálisan magas 23 pontot szerzett, és egy szezonban öt három pontot kötött, 109-95-ös veszteséggel a Denver Nuggets-hez. Nem írt alá egyetlen csapattal sem a 2020-2021-es szezonra, hogy több időt töltsön családjával, annak ellenére, hogy nem jelentette be visszavonulását.