Articles

Ki nyerte meg a NASCAR bajnokságot 2020-ban? A Főnixben rendezett Kupasorozat teljes eredménye

Chase Elliott Brad Keselowskival és Joey Loganóval cserélte le a vezetést a vasárnapi NASCAR-bajnokság főnixben zajló versenyének második és harmadik szakaszában. De amikor végül megközelítette a kockás zászlót, senki sem volt a közelében.

Elliott majdnem három másodperccel megelőzte Keselowskit, hogy megszerezze karrierje első címét. Csak Jeff Gordon volt fiatalabb az elmúlt 50 években, amikor elérte a sport csúcspontját.

“ez irreális” – mondta Elliott. “NASCAR Cup komoly bajnok? Viccelsz velem?”

a NASCAR elnöke, Steve Phelps bemutatja a Bill France kupát az idei bajnok, @chaseelliott számára. pic.twitter.com/w8EezZsatK

– NASCAR (@NASCAR) 2020.November 8.

Több: Chase Elliott megosztja a pillanatot Jimmie Johnsonnal

Penske csapattársaival, Keselowskival és Loganóval, mindketten lemaradtak arról, hogy karrierjük során másodszor nyerjenek bajnokságot. Hamlin most mind az öt döntőjében elmaradt.

a győzelemmel Elliott három győzelemmel zárta a kampányt az utolsó öt versenyén.

Az alábbiakban a verseny befejező sorrendje, valamint a verseny legfontosabb statisztikái:

ki nyerte meg a NASCAR bajnokságot 2020-ban?

a 24 éves Chase Elliott lett a legfiatalabb NASCAR-versenyző, aki 1995-ben Jeff Gordon óta Kupasorozat-bajnokságot nyert. 312 körből 153-at vezetett a Phoenix Raceway 2020-as versenyén, ezzel megnyerte a szezon ötödik versenyét.