Articles

a DUI-DWI ügyvéd vagy ügyvéd karrier leírása

ittas vezetés (DUI) alatt történő vezetés és ittas vezetés (DWI) bűncselekménynek minősül. Ha egy személy véralkohol-tartalma meghaladja a jogi szintet 0,05% és 0,08% között, a joghatóságtól függően egy személy elítélhető. A bűncselekmény súlyosbított kategóriája bizonyos joghatóságokban létezhet, ha a véralkohol-tartalom meghaladja a 0, 12% – ot.

A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) szerint 2010-ben több mint 1.4 millió járművezetőt tartóztattak le alkohol vagy kábítószer hatása alatt történő vezetés miatt. A DUI ügyvéd olyan személyt képvisel, akit ittas vezetéssel vagy ittas vezetéssel vádolnak. A bírósági eljárás meglehetősen hosszú lehet az ilyen típusú meggyőződéshez. Jellemzően több meghallgatás van, az első a gépjárművek osztályán, a végső meghallgatás a megyei vagy állami bíróságon fejeződik be.

A DUI ügyvédre vonatkozó oktatási követelmények

a DUI ügyvéd szakma megszerzéséhez alapképzéssel, jogi diplomával (Juris doktori fokozattal) kell rendelkeznie, és a gyakorló államban letette a BÁRVIZSGÁT. A jogi iskola során tanácsos szakmai gyakorlatot vagy clerkship-t végezni a DUI esetekre szakosodott ügyvédi irodákkal.

a továbbképzés kötelező. A DUI jogászainak naprakésznek kell maradniuk a DUI-ügyekre vonatkozó jogszabályok előrehaladásával és változásaival. Emellett a továbbképzés lehetővé teszi a DUI jogászainak, hogy fenntartsák engedélyeiket, és ügyességüket élesítsék és aktuálissá tegyék.

válasszon az alábbi linkeken, attól függően, hogy az oktatási szint, amely a legjobban leírja a helyzetet

  • pre-law egyetemi programok
  • online és Campus jogi tanulmányok programok
  • Aba Akkreditált jogi iskolák-Juris Doctor (JD) fokozat

kiemelt jogi iskola:

Sponsored
University of Dayton
Featured Program: Online Hybrid Juris Doctor: ABA-approved JD program; Prepare to sit for the bar exam in most states; Semester-long legal externship.

Sponsored

Featured Programs:

Purdue University Global – Online Főiskolai Jogi Támogatása, valamint a Szolgáltatások – jogi Asszisztens Koncentráció
Regent Egyetem – Online Bachelor of Science in jogi Asszisztens Tanulmányok
Liberty University – Online Munkatársa Művészeti Asszisztens Tanulmányok
Liberty University – Online Juris Mester – Amerikai Jogi Tanulmányok
Arizona Állami Egyetem Online – Keresni A Mester a Jogi Tanulmányok, mint egy év.
Washington University School of Law, Top-20 law school-1 éves Online Master of Legal Studies, nem GRE / LSAT szükséges.

munkaköri leírás & szükséges készségek

a DUI ügyvéd bűnügyi védelmi ügyvéd, aki a DUI/DWI esetek kezelésére szakosodott. Gyakran előfordul, hogy a legtöbb kirendelt védő esetében terhelés jár DUI esetek. A DUI ügyvéd szakértő az adott DUI törvények vonatkozó állam, amelyben ő gyakorolja. Elsődleges feladata, hogy a vádakat elmagyarázza ügyfelének, a lehető legjobb eljárást javasolja, és védencét képviselje a bíróságon. Ő kezeli az összes adminisztratív részletet is.

az ügyfél bűnösnek vallhatja magát a vádakban, de gyakran egy képzett DUI ügyvéd megpróbálja sok ilyen vádat ejteni vagy csökkenteni a folyamat elején. Ezek a tárgyalások a tárgyalás előtti konferencia során zajlanak. A DUI ügyvéd javasolhatja vádalku vagy mondat alku megkötését. Letartóztatása esetén indítványozhatja védence vallomásainak megdöntését. Ezenkívül meg tudja ütemezni a bizonyító meghallgatást annak érdekében, hogy feltárja azokat a bizonyítékokat, amelyeket az üldözés az ügyfele ellen tart.

a tárgyalás során az ügyvéd segíti a zsűri kiválasztását. Szakértői tanúkat és nyomozókat gyűjt ügyfele nevében. Arra is törekszik, hogy felfedje az esetleges eltéréseket a vádakban vagy a rendőrségi eljárásokban, amelyeket ezek meghatározására használtak.

a DUI ügyvédnek alaposan meg kell értenie az állam DUI törvényeit. Erős kommunikációs készséggel kell rendelkeznie ahhoz, hogy segítse őt a büntetőeljárással való tárgyalásban, valamint ügyfeleinek tájékoztatása jogaikról és lehetőségeikről. Emellett rendkívül szervezettnek kell lennie, mivel sok bizonyító részlet van a rendezéshez, és képes kritikus gondolkodási képességekkel rendelkezik, hogy az ügyfele nevében minden lehetőséget a legjobban értékelhessen.

fizetés & karrier kilátások

2012-től a DUI/DWI ügyvéd átlagos fizetése 56 000 dollár. Az ittas vezetők fizetése azonban a munkakörülménytől, a munkáltatótól, az oktatástól és a tapasztalattól függően változhat.

a DUI/DWI vádak és letartóztatások számának növekedésével egyre nagyobb a kereslet a DUI ügyvédek iránt. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal 13% – os növekedést vár az ügyvédi foglalkozásokban, beleértve a DUI ügyvédeket is, az 2018 évre. Bár a munkaköri kilátások jók, a verseny a jogi területen magas. A legjobb tanulmányi eredményekkel és munkatapasztalattal rendelkező pályázók növelik esélyeiket a foglalkoztatás biztosítására.