Articles

Time-out (sport)

BaseballEdit

gracze Baseballowi i menedżerowie zarówno ataku, jak i obrony mogą zażądać przerwy w wielu celach, takich jak wyjście pałkarza z pudełka pałkarza, aby lepiej przygotować się do rzutu, obcy obiekt wchodzący w oko pałkarza, taki jak kurz lub błąd, aby menedżer rozmawiał z graczem lub arbitrem, lub aby zastąpić jednego gracza innym (dla którego przerwa jest wymagana przez zasady) itp. Żądany czas nie jest skuteczny, chyba że sędzia udzieli go werbalnie lub ręcznie (obie ręce podniesione). Sędzia ma również możliwość wywołania time out dla własnych celów lub dla celów gry, takich jak wymiana zużytej piłki. Ponieważ w baseballu nie ma Zegara, głównym efektem przerwy jest tymczasowe uniemożliwienie drużynie defensywnej tagowania zawodników bazowych lub dostarczania boiska, a także uniemożliwienie biegaczom bazowym posuwania się naprzód. Jednak łapacz może również zażądać limitu czasu, gdy miotacz nadepnie na gumę, zwykle z zamiarem „zresetowania” gry lub dostarczenia informacji miotaczowi za pośrednictwem sygnałów lub wizyty na kopcu. W pewnych (nietypowych) okolicznościach określonych w Regulaminie, arbitrzy są zobowiązani do wywołania time out, nawet w trakcie gry, na przykład w niektórych przypadkach zakłóceń. W przeciwieństwie do wielu innych sportów, Zasady baseballu nie ograniczają outów czasowych, ani liczby, ani czasu trwania. Koniec przerwy jest wskazywany przez arbitra werbalnie deklarującego ” Graj!”i / lub wskazując na miotacza podczas trzymania piłki (te sygnały arbitrów są identyczne z tymi używanymi do rozpoczęcia gry lub wznowienia gry po tym, jak piłka stała się” martwa”, na przykład z powodu zakończenia połowy inningu). Ponieważ baseball zapewnia naturalne przerwy w akcji, gdy drużyny wymieniają role ofensywne i defensywne między half-inningami (zwykle dwie minuty, pięć sekund; dwie minuty i dwadzieścia pięć sekund dla krajowych meczów telewizyjnych), limity czasowe w telewizji nie są konieczne.

poza wizytami trenerskimi, które sędziowie zapewniają krótki pobyt, terminy teoretycznie nie mają ograniczeń czasowych. Jeśli jednak żaden biegacz nie zajmuje bazy, miotacz musi dostarczyć piłkę w ciągu dwunastu sekund od otrzymania piłki od łapacza, w przeciwnym razie wywoływane jest „opóźnienie gry”, w wyniku którego powstaje piłka. Ponadto każdy miotacz ulgi jest ograniczony do ośmiu rzutów rozgrzewkowych przed wznowieniem gry, z wyjątkiem szczególnych okoliczności (takich jak zastąpienie miotacza z powodu kontuzji).

chociaż nie jest oficjalnie uznawany za „timeout”, zatrzymanie w grze może być również wymagane przez obronę. Można to osiągnąć na kilka sposobów. Po pierwsze, gdy w pozycji „set”, miotacz może zatrzymać grę, opuszczając gumę przed jego windup. Po drugie, łapacz może odwiedzić dzban w dowolnym momencie, zanim wejdzie na gumę. Na koniec menedżer lub trener miotający może również odwiedzić miotacza, zanim wejdzie na gumę (zwany „wizytą coachingową”). Zgodnie z zasadami MLB, drużyna jest ograniczona do jednej wizyty na inning i maksymalnie trzech na mecz. Zgodnie z zasadami NFHS (high school), drużyna otrzymuje trzy wizyty kopca na mecz i może użyć więcej niż jednej inningu. Jeśli drużyna przekroczy limit w MLB lub high school ball, miotacz musi zostać natychmiast usunięty.

BasketballEdit

ten dział wymaga aktualizacji. Zaktualizuj ten artykuł, aby odzwierciedlić Ostatnie wydarzenia lub nowo dostępne informacje. (Styczeń 2019)

Ncaedit

w National Collegiate Athletic Association (NCAA) stosowane są dwa systemy timeoutów. W meczach, które nie są transmitowane, każda drużyna ma prawo do czterech 75-sekundowych i dwóch 30-sekundowych timeoutów na mecz regulaminowy. W rozgrywkach, które są transmitowane, od sezonu 2015-16, każda drużyna otrzymuje jeden 60-sekundowy timeout i trzy 30-sekundowe timeouty na mecz oprócz timeoutów medialnych (przy pierwszej martwej piłce poniżej 16, 12, 8 i 4 minut pozostałych w każdej połowie). Do drugiej połowy mogą zostać przeniesione maksymalnie dwa 30-sekundowe timeouty. Dowolny wywołany timeout, który występuje w ciągu 30 sekund przed zaplanowaną przerwą timeoutu mediów, automatycznie zastępuje nadchodzący timeout mediów, z jedynym wyjątkiem od tej reguły jest pierwszy wywołany timeout drugiej połowy. Timeout nie może być wywołany przez trenera, gdy piłka jest na żywo. Wcześniej, zgodnie z zasadami NCAA w poprzednich sezonach, drużyny miały w sumie pięć timeoutów, a timeouty zastępujące timeouty mediów były używane tylko w Regulaminie kobiet.

High school basketball przydziela pięć razy na mecz, z trzema 60-sekundowymi i dwoma 30-sekundowymi. W grach dogrywkowych każda drużyna otrzymuje dodatkowy 60-sekundowy timeout i ma prawo do przeniesienia niewykorzystanych timeoutów z Regulaminu lub – jeśli to możliwe-poprzednich dogrywek. Limity czasu dla mediów są zazwyczaj zarezerwowane tylko dla telewizyjnych gier turniejowych.

NBAEdit

w National Basketball Association (NBA), drużyny mają siedem timeoutów, każdy po 1 minutę i 15 sekund. Nie ma limitu zastępstw. W okresach dogrywek każda drużyna ma prawo do dwóch dogrywek. Timeout może być zażądany tylko przez gracza w grze lub trenera głównego i tylko wtedy, gdy piłka jest martwa lub ma kontrolę nad drużyną składającą wniosek. Jeśli wniosek o przekroczenie limitu czasu zostanie złożony, a żaden z nich nie pozostanie, drużyna atakująca zostanie oceniona jako faul techniczny.

w każdym kwartale obowiązują dwa obowiązkowe terminy. Jeśli żadna drużyna nie przekroczyła limitu czasu przed godziną 6:59, oficjalny strzelec ogłasza go przy pierwszej martwej piłce i ładuje do drużyny gospodarzy. Jeśli nie zostały wykonane kolejne timeouty przed 2:59 z okresu, oficjalny strzelec deklaruje go i obciąża go zespół wcześniej nie obciążony. Pierwszy i drugi czas w Kwadransie są przedłużane do 2:45 dla lokalnych gier telewizyjnych i 3: 15 dla krajowych gier telewizyjnych, w celu uwzględnienia reklam.

zespół jest ograniczony do maksymalnie czterech timeoutów w czwartej kwarcie, tracąc wszelkie timeouty, które nie zostały jeszcze zajęte. W czwartej kwarcie pozostały trzy minuty, a drużyna jest ograniczona do dwóch timeoutów. Jeśli jednak jeden zespół nie został jeszcze obciążony obowiązkowym limitem czasu, limit obowiązuje po jego usunięciu.

z mniej niż dwie minuty do gry lub dogrywki, jeśli zespół Ofensywny ma przerwę przed wbiciem piłki lub jeśli zabezpiecza piłkę przed odbiciem lub obrotem, ale przed jej awansem, zespół może zdecydować się na wejście piłki na środku boiska.

zasady zostały zmienione przed sezonem NBA 2017-18, aby wyeliminować rozróżnienie między „pełnymi” i „20-sekundowymi” timeoutami (które zgodnie z zasadą wynosiły 60 sekund) i wyeliminować trzeci obowiązkowy timeout w drugiej i czwartej kwarcie. Zmiany przyspieszyły tempo gry i dotyczyły częstych skarg fanów, że ostatnie kilka minut gry przeciągnęło się z powodu nadmiernych limitów czasowych. Jednak niektórzy trenerzy wywołują kilka timeoutów przed upływem trzech minut, aby uniknąć ich utraty.

FIBAEdit

Ta sekcja jest pusta. Możesz pomóc, dodając do niego. (Marzec 2021)

siatkówka Plażowadit

w siatkówce plażowej Fédération Internationale De Volleyball (FIVB) przewiduje jeden 30-sekundowy czas na drużynę, na set. W zawodach FIVB World istnieje dodatkowy 30-sekundowy czas Techniczny w setach 1-2, gdy suma obu wyników jest równa 21.

krykieta

podczas sezonu 2009 Indian Premier League T20 cricket, półmetek każdego inningu zawierał siedem i pół minuty przerwy telewizyjnej, z których dwie trzecie przeznaczono na dodatkowy czas reklamowy. Po skargach widzów i graczy (krytykujących jego komercyjny cel i za przerwanie przepływu gry), kolejny sezon zastąpił ich dwoma sponsorowanymi i obowiązkowymi „strategicznymi timeoutami”, które muszą być podjęte przez każdą ze stron w określonych punktach podczas inningów; jeden musi zostać podjęty przez drużynę bowlingową między 6.a 10. overami, a zespół odbijający między 11. a 16. overami.

FloorballEdit

w unihokeju każda drużyna ma prawo do jednego trzydziestosekundowego przerwy w grze, która może zostać podjęta tylko podczas normalnego przerwania gry. Czas przerwy jest liczony od momentu, gdy wszyscy gracze są zebrani wokół ławek drużyny.

Gridiron footballEdit

ten dział nie podaje żadnych źródeł. Pomóż ulepszyć tę sekcję, dodając cytaty do wiarygodnych źródeł. Niezaspokojony materiał może zostać zakwestionowany i usunięty. (Styczeń 2019) (dowiedz się, jak i kiedy usunąć ten szablon)

przerwa podczas meczu 2012 pomiędzy diakonami demonów Wake Forest i Orłami Boston College. Dwóch urzędników, sędzia i sędzia, stoją nad piłką, podczas gdy drużyny rozmawiają podczas przerwy.

w piłce nożnej gridiron stosowanie i racjonowanie przerw czasowych jest główną częścią strategii zarządzania zegarem; wywołanie time-out zatrzymuje zegar (który zwykle biegnie między grami, z wyjątkiem przypadku kary, niepełnego podania, urzędników wymagających czasu Na ponowne wykrycie piłki i / lub znaczników w dół, lub gdy piłka jest wyczerpana), wydłużając czas, który drużyna musi zdobyć. Timeouty mogą być wywoływane zarówno przez graczy (zazwyczaj rozgrywającego lub linebackera), jak i trenera głównego. Liczba spotkań jest ograniczona do trzech na drużynę na połowę w National Football League oraz na poziomie college ’ u i szkoły średniej; do dwóch na połowę w amatorskim futbolu kanadyjskim i do jednego na połowę w Canadian Football League. Niewykorzystane limity czasowe przenoszą się między pierwszą i drugą kwartą oraz między trzecią i czwartą kwartą, ale nie przenoszą się między połówkami. Jeśli w NFL wymagana jest dogrywka, każda drużyna otrzymuje dwa timeouty w dziesięciominutowym regularnym sezonie (okresy dogrywki to piętnaście minut w playoffach), podczas gdy w college football każda drużyna otrzymuje jeden timeout na posiadanie. W CFL dogrywka jest nieterminowa, A drużyny nie otrzymują dodatkowych timeoutów. Jeśli timeout powyżej tych limitów jest wywoływany, zwykle jest ignorowany i nie jest oceniana kara (jednak w wielu ligach trener próbujący wywołać timeout, gdy nie ma już timeoutów, może zostać oceniony jako 5-jardowe opóźnienie kary gry).

zespoły używają kilku metod, aby zatrzymać zegar bez wyczerpywania limitu czasu. Należą do nich:

• bieganie z piłką. W NFL zatrzymuje się to tylko w ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy i ostatnich pięciu minutach drugiej połowy; reszta czasu, zegar zatrzymuje się tylko tymczasowo, ponownie, gdy piłka jest ustawiona do następnej gry. W piłce nożnej arena zegar zatrzymuje się tylko na mecze poza granicami w ostatniej minucie połowy.
  • wyrzucenie piłki z boiska. Jest to niepełne podanie i w zależności od okoliczności istnieje ryzyko poniesienia celowej kary za uziemienie, ale czasami zespół może poświęcić dół, aby zatrzymać zegar.
  • To, podobnie, jest niepełne podanie i poświęca dół.
  • oczekiwanie na dwuminutowe ostrzeżenie w NFL, trzy minutowe ostrzeżenie w futbolu kanadyjskim, jednominutowe ostrzeżenie w Piłce Nożnej, jeśli zbliża się. College i high school football nie mają żadnego z tych przerw.
  • popełnienie przestępstwa, za które może być wymierzona drobna kara. W niektórych ligach, pod koniec gry, 10-sekundowy Start może być oceniany, aby zniechęcić do tego.
  • udawanie kontuzji zawodnika. Jeśli wystąpi to więcej niż jeden raz w grze, może zostać naliczony limit czasu i/lub może zostać naliczona kara. W niektórych ligach, jeśli czas jest nazywany z powodu kontuzji, kontuzjowany gracz może zostać poproszony o przesiedzenie przynajmniej następnej gry, aby zniechęcić do udawania kontuzji.

w NFL, college football i CFL, timeout jest oceniany przeciwko drużynie, jeśli trener bezskutecznie rzuca wyzwanie grze.

powszechną praktyką w piłce nożnej gridiron jest nazywanie timeoutu tuż przed potencjalnym zwycięskim lub wiążącym mecz field goal, strategią znaną jako „icing the kicker”. W teorii strategia ta działa, ponieważ Kopacz przygotował się psychicznie, aby kopnąć tylko po to, aby przerwa czasowa przerwała jego koncentrację. Chociaż ta strategia wydawała się czasami działać, statystyki sugerują, że nie tylko jest to strategia nieskuteczna, ale w rzeczywistości przynosi odwrotne efekty, ponieważ kickers częściej strzelają gola po wywołaniu timeoutu—być może dlatego, że spodziewają się, że zostanie wywołany timeout, jeśli drużyna przeciwna nadal go ma. Były również chwile, kiedy taktyka bezpośrednio się odwróciła; na przykład w meczu NFL rozegranym 19 listopada 2007 roku pomiędzy Denver Broncos i Tennessee Titans, trener Broncos Mike Shanahan nazwał przerwę na ice the kicker. Trudno było usłyszeć gwizdek, a gra kontynuowana. Kopacz Tytanów Rob Bironas źle strzela 56-jardową bramkę. Gra została wznowiona, tym razem bez przerwy, a rzut był dobry. Ponieważ drużyna nie może wywoływać wiele timeoutów między grami, nie wolno jej próbować lodować kopacza więcej niż jeden raz na tym samym kopnięciu; próba zrobienia tego skutkuje niesportowym zachowaniem kary, dając drużynie kopającej 15 jardów i automatyczny pierwszy dół. Miało to miejsce tylko raz w NFL, w meczu 2007 pomiędzy Buffalo Bills i Washington Redskins, kiedy trener Redskins Joe Gibbs zwołał przerwę tuż przed Bills kicker Rian Lindell próbował 51 Jard field goal. Kopnięcie było dobre, ale Gibbs otrzymał limit czasu. Gibbs zwołał drugi timeout, kiedy Lindell przygotowywał się do ponownego kopnięcia piłki, ponieważ Gibbs nie był świadomy Zasady. Gibbs otrzymał niesportową karę za zachowanie, która zawęziła próbę z 51 jardów do 36 jardów. Lindell zdobył 36-jardową bramkę, aby wygrać mecz dla Bills, 18-17.

inną powszechną praktyką, szczególnie w szkole średniej, college ’ u i NFL, jest dla drużyny, która, ze swoją obroną na boisku, śledzi drużynę przeciwną pod koniec regulaminu przez przyłożenie lub mniej, aby wykorzystać swój czas Out, gdy zwycięska drużyna używa formacji zwycięstwa, aby zabrakło zegara. Ponieważ zwycięskie drużyny korzystające z klękania rozgrywającego mogą uciec od ostatnich 90 sekund do 2 minut gry (w zależności od poziomu) z trzema kolejnymi klęczkami, drużyna przegrywająca wywoła przerwę, aby zatrzymać zegar, zmusi zwycięską drużynę do przeprowadzenia standardowej gry (ponieważ tylko kilka sekund jest zdejmowanych z zegara z samym klękaniem, zegar uruchamia się ponownie tylko po uderzeniu) lub zrobić pierwszy dół, a tym samym zwiększyć szanse, że drużyna spadająca odzyska piłkę w ataku.

hokej na lodzie

w hokeju na lodzie każda drużyna ma prawo do jednej trzydziestej drugiej przerwy na mecz, która może zostać podjęta tylko podczas normalnego przerwania gry. W National Hockey League tylko jedna drużyna ma prawo do przerwy podczas przerwy. Jednakże, zgodnie z zasadami Międzynarodowej Federacji Hokeja na lodzie, obie drużyny mają prawo do przerwy podczas tego samego przerwania, ale druga drużyna musi powiadomić sędziego przed upływem czasu przeciwnika.

w NHL drużyny tracą czas, jeśli bezskutecznie wyzywają bramkarza i nie mogą wyzywać, jeśli są już bez przerwy.

od sezonu 2017-18 drużyny nie mogą wykorzystać swojego czasu po lukrze, z wyjątkiem drużyny, która nie została obciążona lukrem. Ponadto zachowują swój limit czasu po każdym udanym wyzwaniu interferencji bramkarzy; nieudane wyzwania offside skutkują niewielką karą za opóźnienie gry.

drużynowa piłka ręczna

w drużynowej piłce ręcznej dozwolony jest jeden sześćdziesiąty drugi czas na połowę drużyny. Przerwy są wywoływane przez trenera głównego, wręczając zieloną kartę czasu przerwy oficjelowi meczu i mogą być wywoływane tylko wtedy, gdy drużyna jest w posiadaniu piłki.

Siatkówkadit

w siatkówce, Fédération Internationale De Volleyball (FIVB) przewiduje dwie 30-sekundowe przerwy dozwolone na drużynę, na set. W FIVB World i oficjalnych zawodach, w każdym secie są dwa dodatkowe 60-sekundowe przerwy techniczne, gdy czołowa drużyna zdobędzie 8. i 16. punkt, jednak nie ma przerwy technicznej w secie tie-breaking (5.set) (choć następuje zmiana końcówek na 8. punkt).

piłka wodna

w piłce wodnej każda drużyna ma prawo do dwóch sześćdziesięciu sekund przerwy w regulaminowym czasie oraz jednego dogrywki w dogrywce. Przerwa może być wywołana tylko wtedy, gdy zespół jest w posiadaniu piłki.