Articles

LeBron James w finałach NBA: a look back on his 10 appears with Cavaliers, Heat, Lakers

NBA

LeBron James is back in the NBA Finals and a significant achievement is in the offing for the Lakers superstar.

trzykrotny mistrz będzie 10.występem w showpiece series, kiedy Lakers walczą ze swoją byłą drużyną o trofeum Larry 'ego O’ Briena.

James wyprodukował kilka niezapomnianych występów w finale, ale także niektóre, o których wolałby zapomnieć.

przed środowym meczem nr 1 wykorzystujemy dane dotyczące wyników, aby przyjrzeć się jego wyróżniającym występom w championship series i zobaczyć, jakie kamienie milowe czekają.

LeBron James z @Lakers będzie pierwszym graczem NBA, który zdobędzie tytuł MVP finałów z drużyną, a następnie zagra przeciwko tej drużynie w play-offach.

– statystyki według statystyk (@StatsBySTATS) wrzesień 28, 2020

Więcej: co oznaczałoby mistrzostwo NBA z Lakers dla dziedzictwa LeBrona Jamesa

2007: James miał 5,8 obrotu na mecz, gdy Cleveland Cavaliers zostali pokonani przez San Antonio Spurs. To najwięcej przez każdego gracza w finale w ciągu ostatnich 30 lat.

2011: gdy drużyna Heat ’ s dream Team została pokonana 4: 2 przez Dallas Mavericks, James zdobywał średnio 17,8 punktu na mecz. Jest to jedyny raz, gdy został zatrzymany do lat 20 W serii playoff.

2012: czekanie LeBrona na pierwszy ring w końcu się skończyło i był kluczowy dla sukcesu Heat 4-1 przeciwko Oklahoma City Thunder. Ukończył grę na 5. miejscu z 26 punktami, 13 asystami i 11 zbiórkami, co czyni go pierwszym graczem od czasu Jamesa Worthy ’ ego w 1988 roku, który miał 25-punktowe triple-double w zwycięskiej walce o tytuł.

2013: The Heat wrócił do siebie, pokonując Spurs 4-3 i w ten sposób James stał się pierwszym graczem, który miał dwa triple-double w jednym finale od Magic Johnson w 1991 roku-drugi z nich przyszedł w niesamowitej grze Miami 6 dogrywki zwycięstwo, po pięciu punktów w dół z 28 sekund pozostały w czwartej kwarcie.

#1 / TOP 20 PLAYS of 2010s
„Miami Heat wciąż żyje.”
Ray Allen cofnął się do narożnika i zremisował 6. mecz finałów NBA 2013 z 5,2 sekundy, ratując sezon mistrzowski Mii‼️ pic.twitter.com/1CF4LPdJ32

— NBA (@NBA) 1 stycznia 2020

2014: Lebron stał się pierwszym graczem, który zdobył średnio co najmniej 25 punktów na mecz przy minimalnym 50-procentowym strzelaniu do trzech punktów w finale od czasu legendy Lakers Kobe Bryant w 2002 roku. Nie wystarczyło to jednak, aby zatrzymać spadek ciepła do porażki 4: 1 z the Spurs.

2015: chociaż Cavs przegrali 4-2, James wykonał serię gwiazd przeciwko Golden State Warriors, aby stać się pierwszym graczem, który uzyskał średnią co najmniej 35 punktów na mecz w finale od czasu Shaquille 'a O’ Neala w 2002 roku.

35.8 PPG 13.3 RPG 8.8 APG
Został pierwszym zawodnikiem, który poprowadził cały Finał w sumie pts, rebs & asts

— NBA.com/Stats (@nbastats) czerwiec 17, 2015

2016: w rewanżu przeciwko Warriors rok później, LeBron stanął na czele drużyny Cavs, która stała się pierwszą drużyną, która wróciła z deficytu 3-1 w finale i zdobyła mistrzostwo NBA. Jego fenomenalny blok na Andre Iguolada z mniej niż dwie minuty pozostały podwaliny dla Kyrie Irving przypieczętować zwycięstwo.

2017: Warriors uzyskali rewanż dzięki zwycięstwu 4-1 w następnym sezonie, pomimo tego, że James zdobył 30 punktów triple-double w finale – wyczyn, którego żaden inny gracz nie osiągnął od czasu fuzji NBA-ABA.

2018: wszystko mogłoby być zupełnie inaczej, gdyby nie zanik mózgu J. R. Smitha pod koniec czwartej kwarty w meczu 1.trzeciego meczu z The Warriors. James stał się pierwszym zawodnikiem z 50-punktową grą w finale od czasu Michaela Jordana w 1993 roku, ale Golden State wygrał w dogrywce i przeszedł do Cavs o mistrzostwo.

Co teraz?

Po tym, jak opuścił playoffs w swoim pierwszym roku z Lakers, LeBron ma szansę dołączyć do Johna Salleya i Roberta Horry ’ ego jako jedyni gracze NBA, którzy zdobyli tytuł z trzema różnymi drużynami.

jeszcze bardziej imponująco, choć może stać się pierwszym graczem jednej z głównych lig w Stanach Zjednoczonych – NBA, NFL, MLB i NHL – aby zdobyć nagrodę MVP Mistrzostw z trzema różnymi drużynami.