Articles

Kyle Korver

Philadelphia 76ers (2003-2007)Edit

Korver (z lewej) z 76ers w styczniu 2007

26 czerwca 2003 roku Korver został wybrany przez New Jersey Nets z 51.numerem w drafcie NBA 2003. Nets, świeżo po zwycięstwie w Atlantic Division i występie w finałach NBA, mieli mało gotówki i nie mieli żadnego preferowanego wyboru w drafcie. Organizacja wybrała Korvera i natychmiast sprzedała jego prawa do draftu do 76ers za 125 000 dolarów. 125.000 dolarów pokryło ponoć koszty letniej ligi Nets i pokryło zakup nowej kopiarki, a „wymieniany na kopiarkę” był okrzykiem dla Korvera do końca jego kariery. Jako debiutant w latach 2003-2004 zdobywał średnio 4,5 punktu i 1,5 zbiórki w 74 meczach. 21 grudnia 2003 zdobył 18 punktów w meczu przeciwko Boston Celtics.

w latach 2004-2005 Korver wystąpił w 82 meczach (57 startów) i zdobywał średnio 11,5 punktu, 4,6 zbiórki i 2,2 asysty. Ustanowił rekord Sixers za trzy punkty (226) i próbę (558). Poprowadził ligę w trzech rzutach, plasując się wśród liderów NBA w próbach (trzeci) i procentach (osiemnasty, .405). 26 listopada 2004 roku zdobył 26 punktów w meczu przeciwko Washington Wizards.

2 sierpnia 2005 roku Korver ponownie podpisał z 76ers sześcioletni kontrakt wart 25 milionów dolarów. 24 lutego 2006 zdobył 31 punktów w wygranym 116-111 meczu z Milwaukee Bucks. W 82 meczach (43 starty) w latach 2005-2006 zdobywał średnio 11,5 punktu, 3,3 zbiórki i 2,0 asysty w ciągu 31,3 minuty. Strzelił .430 z pola i .849 z linii rzutów wolnych i zajął piąte miejsce w lidze w trójskoku i jedenaste w trójskoku.

w swoim ostatnim pełnym roku w Filadelfii, w latach 2006-2007, Korver wystąpił w 74 meczach (jeden start) i średnio zdobył 14,4 punktu. Poprowadził NBA w rzucie wolnym i zajął dziewiąte miejsce w strzelaniu za trzy punkty. 21 lutego 2007 roku zaliczył sześć rzutów za 3 punkty i wyrównał rekord kariery z 31 punktami, doprowadzając 76ers do zwycięstwa 104-84 nad New York Knicks.

Utah Jazz (2007-2010)Edit

29 grudnia 2007 roku Korver został wymieniony do Utah Jazz w zamian za Gordana Giričeka i wybrany w pierwszej rundzie draftu. 6 lutego 2008 zdobył 27 punktów w meczu przeciwko Denver Nuggets.

w latach 2008-2009 Korver wystąpił w 78 meczach (dwa starty) i zdobywał średnio 9,0 punktu, 3,3 zbiórki i 1,8 asysty. 14 marca 2009 zdobył 25 punktów w meczu przeciwko Miami Heat.

28 października 2009 roku Korver przeszedł operację usunięcia ostrogi kostnej w lewym kolanie. Następnie opuścił pierwsze 23 mecze sezonu 2009-10. 31 marca 2010 zdobył 21 punktów w meczu przeciwko Golden State Warriors. W 52 meczach zdobywał średnio 7,2 punktu i 2,1 zbiórki. Poprowadził NBA w strzelaniu z trzech punktów .536 (59-110 3FGM), ustanawiając rekord NBA w strzelaniu w jednym sezonie, wyrównując rekordowy procent.524, które Steve Kerr ustawił w latach 1994-1995. Jego strzelanina punktowa wzrosła po tym, jak w końcu wrócił w pełni zdrowy po przerwie All-Star, zmagając się z problemami nadgarstków i kolan po operacjach obu w poprzednim roku.

Chicago Bulls (2010-2012)Edit

Korver rozgrzewa się przed meczem playoff 2011.

13 lipca 2010 roku Korver podpisał kontrakt z Chicago Bulls. 24 listopada 2010 zdobył 24 punkty w meczu przeciwko Phoenix Suns. W sezonie 2010/2011 Korver po raz trzeci w karierze wystąpił we wszystkich 82 meczach sezonu regularnego (wszystkie wychodząc z ławki rezerwowych), zdobywając średnio 8,3 punktu, 1,8 zbiórki i 1,5 asysty w ciągu 20,1 minuty. Po zakończeniu kariery jako pierwszy seed na Wschodzie z rekordem 62-20, Bulls awansowali do finału Konferencji Wschodniej, gdzie zostali pokonani w pięciu meczach przez Miami Heat.

Korver wystąpił w 65 meczach (siedem startów) z Bulls w latach 2011-2012, średnio 8,1 punktu, 2,4 zbiórki i 1,7 asysty w ciągu 22,6 minuty. 10 marca 2012 zdobył 26 punktów w wygranym 111-97 meczu z Utah Jazz. Trafił 6 z 11 rzutów za 3 punkty i miał 7 zbiórek i 6 asyst.

Atlanta Hawks (2012-2017)Edit

sezon 2012-2013edytuj

16 lipca 2012 Korver został wymieniony do Atlanta Hawks w zamian za pieniądze. W latach 2012-2013 zdobywał średnio 10,9 punktu w ciągu 30,5 minuty na mecz, notując przy tym procenty .461 FG%,457 3FG%, i .859 FT%. Zajął drugie miejsce w NBA w trójskoku i czwarte w trójskoku, strzelając 189 bramek. W ostatnich 73 meczach sezonu zdobył co najmniej jeden trzy punkty, najdłuższą passę w NBA w tamtym czasie, najlepszą w karierze i czwartą najdłuższą passę w historii ligi (Dana Barros 89, Michael Adams 79, Dennis Scott 78). Ponadto jego 189 wykonanych trójek było czwartym najlepszym pojedynczym sezonem w historii franczyzy.

sezon 2013-2014edytuj

12 lipca 2013 roku Korver ponownie podpisał z Hawks czteroletni kontrakt wart 24 miliony dolarów. 6 grudnia 2013 roku Korver pobił rekord NBA w większości kolejnych meczów z rzutem za trzy punkty (90) ustalonym pierwotnie przez Danę Barros (89). Passa zakończyła się ostatecznie na 127 meczach 5 marca 2014. Korver zakończył sezon 2013/2014 z wynikiem 47,2% rzutów za trzy punkty, co doprowadziło do zwycięstwa w NBA.

sezon 2014-2015

15 grudnia 2014 roku Korver wyprzedził Jasona Richardsona na 15 miejscu wszech czasów w trzech rzutach. Pięć dni później, w wygranym przez Hawks 104-97 meczu z Houston Rockets, Korver zdobył wysokie 22 punkty i wykonał wszystkie cztery próby rzutów wolnych. Dało mu to 49 kolejnych rzutów wolnych w sezonie, ustanawiając nowy rekord franczyzy Hawks. Passa zakończyła się na 50 w kolejnym meczu Hawks przeciwko Dallas Mavericks. 10 lutego 2015 Korver został wybrany do NBA All-Star jako rezerwowy do Konferencji Wschodniej w NBA All-Star Game 2015, zastępując kontuzjowanego Dwyane 'a Wade’ a. W wieku 33 lat i 11 miesięcy został czwartym najstarszym pierwszoklasistą wszech czasów. 11 marca, w przegranym meczu z Denver Nuggets, Korver wyprzedził Kobe Bryanta na 12 miejscu na liście all-time three-pointers. Cztery dni później, w wygranym meczu z Los Angeles Lakers, Korver opuścił mecz ze złamanym nosem po tym, jak w pierwszej połowie pokonał Eda Davisa 8:59. Kontuzja zakończyła passę 51 kolejnych meczów rzutem za trzy punkty Korvera, który spudłował oba strzały zza łuku. Po przegranych trzech meczach z kontuzją, powrócił do akcji 22 marca przeciwko San Antonio Spurs z ochraniaczami na twarzy, aby zakryć nos. Pomimo posiadania maski, 31 marca 2015 roku przeciwko Milwaukee Bucks, Korver wykonał cztery rzuty z dystansu, w tym trzy rzuty za 3 punkty, w 65-sekundowym odstępie.

29 kwietnia 2015 roku Korver został laureatem Joe Dumars Trophy za wygranie NBA Sportsmanship Award 2014-15. Podczas play-offów 2015, Korver doznał skręcenia prawej kostki grając przeciwko Cleveland Cavaliers 22 maja w finale Konferencji Wschodniej. Następnego dnia został wykluczony do końca rozgrywek.

sezon 2015-16edytuj

6 listopada 2015 roku Korver zdobył 22 punkty, trafiając wszystkie osiem rzutów, w tym cztery z trzech rzutów, ponieważ Hawks wygrali swoje szóste zwycięstwo z rzędu 121-115 nad New Orleans Pelicans. 26 grudnia, w wygranym meczu z New York Knicks, Korver trafił za trzy punkty i wyprzedził Rasharda Lewisa na dziewiątym miejscu listy wszech czasów za trzy punkty. Jednak jego grudniowy kryzys Strzelecki był jednym z najgorszych okresów strzeleckich w jego karierze. W czterech meczach między 23 A 29 grudnia Korver strzelił z boiska 5-z-33 i 2-z-27 z trzech punktów. W styczniu Korver nadal zmagał się ze swoim strzałem, tracąc wszystkie sześć strzałów 31 stycznia przeciwko Miami Heat, co po raz trzeci w karierze dało mu wynik 0: 6 lub gorszy jako starter. W ciągu 47 meczów na początku sezonu 42% strzelonych bramek było najgorszymi od sezonu 2004-2005, a 37% strzelonych trzech punktów było słabym wskaźnikiem sukcesu w karierze.

sezon 2016/2017edytuj

16 grudnia 2016 roku Korver zdobył 19 punktów i zaliczył sześć rzutów za trzy punkty w wygranym 125-121 meczu z Toronto Raptors. Zwycięstwo dało Jastrzębiom rekord 13-13 po 26 meczach; rozpoczęli sezon 9-2. 30 grudnia rozpoczął nowy sezon, zdobywając 22 punkty w 29 minutach z ławki rezerwowych w wygranym 105-98 meczu z Detroit Pistons.

Cleveland Cavaliers (2017-2018)Edit

Korver jako członek Cleveland Cavaliers w lutym 2017

w styczniu 7 września 2017 Korver został wymieniony do Cleveland Cavaliers w zamian za Mike 'a Dunleavy’ ego, mo Williamsa, Cash considerations i chroniony wybór w pierwszej rundzie draftu. W 2003 roku Korver sparował z LeBronem Jamesem. Zadebiutował w Cavaliers trzy dni później, notując dwa punkty i trzy zbiórki w 17 minucie z ławki w przegranym 100-92 meczu z Utah Jazz. Korver zaliczył 2-10 pierwszych meczów dla Cavaliers, przy czym oba mecze zakończyły się porażkami. 13 stycznia zdobył 18 punktów z ławki rezerwowych, pomagając Cavaliers pokonać Sacramento Kings 120-108. 1 lutego miał swój najlepszy mecz jako Cavalier, zdobywając 20 punktów z ławki przy 8-of-11 z pola z czterema trzema punktami w wygranej 125-97 nad Minnesota Timberwolves. 8 lutego Korver zdobył 29 punktów na 10-of-12 z pola i 8-of-9 z linii trzech punktów w wygranym 132-117 meczu z Indiana Pacers. Następnie wyprzedził Jasona Kidda (1988)na siódmym miejscu listy wszech czasów za trzy punkty. Tydzień później, 15 lutego, również przeciwko Pacers, Korver został siódmym graczem w historii NBA, który zaliczył 2000 rzutów za trzy punkty, dołączając do Raya Allena, Reggiego Millera, Jasona Terry 'ego, Paula Pierce’ a, Vince ’ a Cartera i Jamala Crawforda. 4 kwietnia 2017 powrócił po 11 meczach z bolącą lewą nogą i zdobył 11 punktów w 12 minut w wygranym 122-102 meczu z Orlando Magic. Korver pomógł Cavaliers przejść 12-1 w pierwszych trzech rundach play-offów, aby dotrzeć do finałów NBA 2017. Tam zmierzyli się z Golden State Warriors i zostali pokonani w pięciu meczach.

12 lipca 2017 roku Korver ponownie podpisał kontrakt z Cavaliers. 13 listopada 2017 zdobył 19 ze swoich 21 punktów w czwartej kwarcie, co spowodowało wielki powrót Cavaliers, podnosząc ich do zwycięstwa 104-101 nad New York Knicks po tym, jak pokonali Nowy Jork 43-25 w czwartej kwarcie. 6 stycznia 2018 roku, w wygranym 131-127 meczu z Orlando Magic, Korver zremisował z Paulem Pierce ’ em na czwartym miejscu listy 3-punktowej z wynikiem 2143 punktów. Dwa dni później trafił cztery rzuty za 3 punkty i miał 19 punktów z ławki w przegranym 127-99 meczu z Minnesota Timberwolves, wyprzedzając Pierce ’ a na czwartym miejscu na liście NBA all-time w rzucie za 3 punkty z wynikiem 2147 punktów. 9 lutego 2018 zdobył 30 punktów w wygranym 123-107 meczu z Atlanta Hawks. Z 3-punktowego rzutu karnego uzyskał 7 z 13 punktów, a dwa punkty ukończył na najwyższym w karierze 32. Był to jego pierwszy mecz o 30 punktów od 21 lutego 2007. Korver zaliczył 794 mecze pomiędzy 30-punktowymi partiami, co stanowiło najdłuższy odcinek pomiędzy 30-punktowymi partiami w historii NBA. Cavaliers powrócili do finałów NBA w 2018 roku, gdzie przegrali 4-0 Z The Warriors.

30 października 2018 roku, w wygranym 136-114 meczu z Atlanta Hawks, Korver zdobył 11 000 punktów w karierze.

powrót do Utah (2018-2019)Edit

29 listopada 2018 roku Korver został wymieniony do Utah Jazz w zamian za Aleca Burksa i dwa przyszłe typy w drugiej rundzie draftu. 12 stycznia 2019 roku, przeciwko Chicago Bulls, Korver wyprzedził Jasona Terry ’ ego (2282) i awansował na czwarte miejsce na liście NBA all-time 3-pointers.

6 lipca 2019 roku Memphis Grizzlies nabyło Korver od The Jazz jako część pakietu dla Mike 'a Conleya Jr.następnego dnia Korver został wymieniony do Phoenix Suns wraz z Jevonem Carterem w zamian za Josha Jacksona, De 'Anthony’ ego Meltona i wybór w drugiej rundzie w 2020 roku. Został następnie zwolniony przez Suns.

Milwaukee Bucks (2019-2020)Edit

25 lipca 2019 roku Korver podpisał roczny kontrakt z Milwaukee Bucks.

8 marca 2020 roku, w meczu, w którym Korver widział wydłużone minuty z powodu kontuzji, zdobył 23 punkty i zremisował z Denver Nuggets 109-95. Nie podpisał kontraktu z żadnym zespołem na sezon 2020-2021, aby spędzić więcej czasu z rodziną, mimo że nie ogłosił przejścia na emeryturę.