Cincinnati Bengals

sezon 2011

29 kwietnia 2011 roku Bengalowie wybrali Daltona z numerem 35 w drafcie NFL 2011. Z dwunastu ćwierćfinalistów, którzy zostali wybrani w drafcie NFL 2011, był piątym wybranym.

Dalton Na Pro Bowl 2012

Po tym, jak Dalton został powołany przez Cincinnati Bengals, spekulowano, czy Dalton lub weteran Bruce Gradkowski rozpoczną grę na pozycji rozgrywającego. Carson Palmer, pierwszy wybrany w drafcie NFL w 2003 roku, zażądał wymiany lub zwolnienia, a później został wymieniony do Oakland Raiders. 29 czerwca 2011 roku Bengals podpisali czteroletni kontrakt o wartości 5,21 miliona dolarów z premią 2,29 miliona dolarów i gwarancją 4,02 miliona dolarów.

8 sierpnia 2011, przed pierwszym przedsezonowym meczem przeciwko Detroit Lions, trener Bengalski Marvin Lewis opublikował swój pierwszy wykres głębokości zgodnie z zasadami NFL, ale zauważył, że to niewiele znaczy. W tabeli głębokości Dalton został wymieniony jako pierwszoligowy rozgrywający, a następnie Gradkowski.

pierwszy sezon regularny w NFL Dalton rozpoczął się 11 września 2011 roku, w meczu przeciwko Cleveland Browns. Dalton, w połowie gry przed opuszczeniem gry z powodu kontuzji, wykonał 10 z 15 prób podania na 81 jardów i jedno przyłożenie, notując ocenę przechodnia 102,4. Bengalowie wygrali mecz 27-17, pierwsze zwycięstwo Daltona w dywizji AFC North, a także pierwsze zwycięstwo z rywalem dywizji Browns. Drugi mecz Dalton zagrał również na wyjeździe, przeciwko Denver Broncos. Mimo przegranej 24-22 Dalton powrócił, wykonując 19 z 29 prób podania na 280 jardów i 2 przyłożenia w samej drugiej połowie i osiągając ocenę przechodnia 107,0 na mecz. W wygranym 27-17 meczu z Indianapolis Colts 16 października 2011, Dalton zaliczył 25 z 32 podań na 264 jardy i 1 przyłożenie. W tym meczu Dalton miał 78,1 procent ukończenia sezonu i 111,5 ocenę przechodniów.

3 listopada 2011 roku Dalton został wybrany ofensywnym debiutantem miesiąca NFL w październiku. Dalton poprowadził Bengals do rekordu 4-0 z 909 jardów mijania i 6 przyłożeń w miesiącu. Dalton następnie rzucił na 217 jardów i sezon wysokie przyłożenia 3 bez przechwyceń przeciwko Tennessee Titans W Powrocie 24-17 zwycięstwo w dniu 6 listopada, zdobywając go Pepsi NFL Rookie of the Week honors. 27 listopada Dalton przeszedł 270 jardów i zdobył przyłożenie na 105,6 w wygranym 23-20 meczu z Cleveland Browns, ponownie wygrywając Rookie of the Week. W tej grze wystąpił 51-jardowy strike od Daltona do A. J. Greena z tylko 1:08.04.2010 08: 08 Pod koniec sezonu, Dalton poprowadził Bengals do rekordu 9-7 i miejsca w playoffs NFL.

7 stycznia 2012 roku, Bengals zmierzyli się z prowadzonym przez T. J. Yatesa Houston Texans w rundzie z dziką kartą w playoffs NFL. Ten mecz był pierwszym w historii rozgrywek NFL, w którym dwóch świeżo upieczonych ćwierćfinalistów wystartowało w tym samym meczu przeciwko sobie. Dalton ukończył ponad 64 procent swoich podań, ale także miał trzy obroty, jak Teksańczycy wygrali mecz, 31-10.

w swoim debiutanckim sezonie, Dalton odniósł cztery zwycięstwa, w których wystąpił w czwartej kwarcie (vs.Buffalo, w Jacksonville, w Tennessee i Vs. Cleveland). Został pierwszym rozgrywającym w historii NFL, który nie został powołany w pierwszej rundzie, aby rozpocząć wszystkie 16 meczów swojego debiutanckiego sezonu. Dalton stał się tylko jednym z pięciu żółtodziobów z ponad 3000 mijających jardów i co najmniej 20 przyłożeń, dołączając do kolegów żółtodziobów Cam Newton, a także Peyton Manning, Dan Marino i Charlie Conerly.

na zakończenie sezonu, Dalton otrzymał Emerging Player Award od NFL Players Association podczas NFLPA PULSE Awards. Pozostali nominowani do nagrody to rozgrywający Carolina Panthers Cam Newton, New Orleans Saints tight end Jimmy Graham, New England Patriots tight end Rob Gronkowski i Detroit Lions defensive tackle Ndamukong Suh.

Dalton został mianowany na początku jako rezerwowy Pro Bowl w swoim pierwszym roku i został dodany do składu AFC Pro Bowl po tym, jak New England Patriots wygrali AFC Championship, zmuszając Toma Brady ’ ego do wycofania się. Dalton i Newton zostali pierwszą parą żółtodziobów, którzy w tym samym sezonie zdobyli Pro Bowl. Podczas Pro Bowl 2012 Dalton rzucił na 99 jardów i dwa przyłożenia, uzyskując wynik 152,1.

sezon 2012

w drugim meczu sezonu 16 września 2012, Dalton poprowadził Bengals do zwycięstwa 34-27 nad Cleveland Browns. Ukończył 24 z 31 podań na 318 jardów, trzy przyłożenia i przechwycenie, na 128.2 ocena passer. W następnym meczu w Washington Redskins, Dalton ukończył 19-z-27 podania na 328 jardów, trzy przyłożenia, i przechwycenie, na Sezon wysoki 132.9 ocena passer, prowadząc Bengals do zwycięstwa 38-31. Ponadto Dalton ustawił się w kolejce jako szeroki odbiornik w pierwszym rzucie z meczu, działając jako wabik, podczas gdy rozgrywający wildcat Mohamed Sanu rzucił przyłożenie na 73 jardy do A. J. Greena, a następnie ponownie flankował jako odbiornik, podczas gdy BenJarvus Green-Ellis rzucił się na przyłożenie za pomocą bezpośredniego przyłożenia. W następnym tygodniu na Jacksonville Jaguars, Dalton rzucił na 244 jardów i miał trzy przyłożenia (dwa mijania, jeden pędzi) w prowadzeniu Bengals do zwycięstwa 27-10.

14 października 2012, Dalton rzucił na rekord kariery 381 jardów, aby przejść z trzema przyłożeniami przeciwko Cleveland Browns, ale także rzucił trzy przechwyty, jak Bengals spadł do Browns 34-24. Był to drugi mecz, który miał się przerodzić w czterozespołową serię przegranych. Dalton i Bengalowie odbili się, pokonując New York Giants w meczu 31-13, w którym Dalton ukończył 21 z 30 podań na 199 jardów i cztery przyłożenia w sezonie, uzyskując 127,6 oceny przechodniów i 94,5 QBR w sezonie. Za swoje wysiłki przeciwko Giants, Dalton został po raz pierwszy w karierze uznany za ofensywnego gracza tygodnia AFC. W następnym tygodniu Bengalowie pokonali Kansas City Chiefs 28-6, gdy Dalton ukończył 18 z 29 podań na 230 jardów i dwa przyłożenia rzucone (ocena passer 109,8), jednocześnie dodając gwałtowne przyłożenie.

25 listopada 2012 roku, w bardzo emocjonującym meczu z Oakland Raiders z powodu powrotu byłego rozgrywającego bengalskiego Carsona Palmera do Cincinnati, Dalton wyprzedził Palmera, rzucając na 210 jardów i trzy przyłożenia, osiągając ocenę 109,0 i prowadząc Bengalczyków do zwycięstwa 34-10. W czwartej kwarcie niepotrzebny rzut karny Lamarra Houstona na Daltona był częścią sekwencji zdarzeń prowadzących do wyrzucenia z gry Andrew Whitwortha, Tommy 'ego Kelly’ ego i Houstona. Dzięki swojemu występowi Dalton stał się jednym z trzech zawodników w historii NFL z co najmniej 20 przyłożeniami w każdym z pierwszych dwóch sezonów, dołączając do Peytona Manninga i Dana Marino.

w dwóch z trzech kolejnych tygodni mobilność Daltona okazała się cenna, ponieważ zdobył przyłożenie w zwycięstwach nad San Diego Chargers i Philadelphia Eagles. 23 grudnia 2012 roku przeciwko Pittsburgh Steelers, jego 21-jardowy rzut do A. J. Green z czternastoma sekundami ustawił zwycięskiego gola, napędzając Bengalów do zwycięstwa 13-10 i drugiego miejsca z rzędu w play-offach NFL. W tym meczu po raz pierwszy Dalton był w stanie pokonać rywala dywizji Steelers, a Bengalowie po raz pierwszy wystąpili w play-offach w kolejnych sezonach od 1981-1982. W następnym tygodniu, Dalton rzucił za przyłożenie i 101,5 w rankingu rozgrywającego w połowie gry w 23-17 Bengals wygrać z Baltimore Ravens. Oznaczało to pierwsze zwycięstwo Daltona nad rywalem z dywizji Ravens i pobiło rekord sezonu regularnego 10-6.

5 stycznia 2013 roku Dalton i Bengals zmierzyli się z Houston Texans w rundzie playoffs z dziką kartą. W defensywnej walce z ani Dalton, ani Texans quarterback Matt Schaub w stanie przejść na przyłożenie, Bengals przegrali 19-13, drugi rok z rzędu Bengals spadł do Teksańczyków w rundzie wstępnej playoffs. Z 2: 57 pozostały w czwartej kwarcie, Dalton obalił open A. J. Green, co byłoby go-ahead przyłożenie.

sezon 2013

8 września 2013 roku Dalton zaliczył 26 z 33 podań, osiągając rekordowy wynik 78,8, 282 jardy, dwa przyłożenia, dwa przechwyty (prawdopodobnie ani przechwycenie jego winy) i wynik 91,8 QBR, gdy bengalowie ulegli Chicago Bears, 24-21. W następnym tygodniu Dalton rzucił na 280 jardów i przyłożenie, gdy Bengalowie pokonali Pittsburgh Steelers 20-10. Następnie Dalton ukończył 20 z 28 podań na 235 jardów, dwa przyłożenia i przechwycenie na 105,5 przechodnia w prowadzeniu Bengals do zwycięstwa 34-30 nad Green Bay Packers.

13 października 2013, po dwóch meczach bez przyłożenia (w przegranym meczu z Cleveland Browns i zwycięstwie nad New England Patriots), Dalton odbił się, wykonując 26 z 40 podań na 337 jardów, trzy przyłożenia i przechwycenie na 105,9 w rankingu passer w zwycięstwie 27-24 nad Buffalo Bills. Za swoje wysiłki w tym meczu Dalton został wybrany ofensywnym graczem tygodnia AFC. Następnie ukończył 24 z 34 podań na 372 jardów i trzy przyłożenia na 92,8 QBR i 135,9 w rankingu przechodniów prowadząc Bengalów do zwycięstwa w Detroit Lions, 27-24. W następnym tygodniu Dalton ukończył 19 z 30 podań na 325 jardów, przyłożenia w karierze i przechwycenie w zaledwie trzech kwartałach gry na 125,7 ocenę przechodnia i karierę 98,9 QBR w wygranej 49-9 nad New York Jets. Pod koniec października Dalton został wybrany ofensywnym graczem miesiąca AFC.

31 października 2013 roku Dalton rozpoczął kolejny trudny dwumecz. Przeszedł na 338 jardów w Miami Dolphins, ale także miał trzy przechwyty, najbardziej krytycznie jeden, który odbił się od rąk Mohameda Sanu, że gdyby złapany przez Sanu prawdopodobnie przypieczętowałby zwycięstwo Bengalów, którzy skończyli przegrywając 22-20 w dogrywce; Dalton został zwolniony przez Cameron Wake w strefie końcowej w dogrywce dla bezpieczeństwa, aby zakończyć grę. W następnym tygodniu Dalton przeszedł na 274 jardów w Baltimore Ravens z dwoma przyłożeniami, w szczególności 51-jardowym przyłożeniem Zdrowaś Maryjo pod wiatr do A. J. Green jak czas upłynął w Regulaminie, ale także miał trzy przechwyty jak Bengals przegrali 20-17 w dogrywce. Dalton kontynuował zmagania z Cleveland Browns, rzucając dwa przechwyty w pierwszej kwarcie. Jednak odbił się rzucić trzy kolejne przyłożenia, jak również, jak Bengals wygrał mecz 41-20. Po wczesnym przechwyceniu w San Diego Chargers, Dalton ponownie odbił, przechodząc na 149 jardów i przyłożenie w drugiej połowie, gdy Bengalowie wygrali 17-10.

8 grudnia 2013 Dalton kontynuował swoją karierę. Ukończył 24 z 35 podań na 275 jardów i cztery łączne przyłożenia przeciwko Indianapolis Colts, osiągając 89,2 QBR i 120,5 ocena passer w zwycięstwie 42-28. Chociaż Bengalowie przegrali w Pittsburgh Steelers w następnym tygodniu, Dalton był w stanie przejść na 230 jardów i dwa przyłożenia podczas pokonywania sześciu podań przez jego odbiorników. Po raz drugi w sezonie 2013 zdobył tytuł ofensywnego gracza tygodnia AFC. Dalton kontynuował swój grudniowy sukces w następnym tygodniu, wypełniając 27 Z 38 podań na 366 jardów i cztery przyłożenia na 92.0 QBR i najwyższą w karierze ocenę 136,5 w pokonaniu Minnesota Vikings 42-14. W tym meczu Dalton i Bengalowie zostali mistrzami Dywizji Północnej AFC 2013, a Dalton zdobył swoje trzecie miejsce z rzędu w play-offach NFL, stając się jednym z pięciu ćwierćfinalistów NFL, którzy awansowali do play-offów w każdym z pierwszych trzech sezonów. Podczas gdy Bengalowie pokonali Baltimore Ravens 34-17 w następnym tygodniu, Dalton walczył, zdobywając trzy całkowite przyłożenia i przechodząc na 281 jardów, ale także cztery przechwyty.

Dalton zakończył sezon regularny z 4293 rzutów za 34 przyłożenia, 20 przechwytów i oceną 88,8 przechodniów. Jego mijające jardy i przyłożenia były zarówno rekordami kariery, jak i rekordami bengalów w jednym sezonie. W meczu Bengals wildcard playoff przeciwko San Diego Chargers, Dalton rzucił swoje pierwsze w karierze przyłożenie po sezonie. Jednak również rzucił dwa przechwyty i stracił fumble, na trzy kolejne posiadłości w drugiej połowie, jak Bengals przegrali mecz wynikiem 27-10. Po meczu Dalton był ostro krytykowany za słabą grę i konsekwentne nieudane awanse do play-offów. W swoich ośmiu primetime 2013 (SNF, MNF, TNF, playoffs) i/lub AFC North intradivisional games, Dalton ukończył 192 z 349 podań (procent ukończenia 55.0) dla 2,036 mijających jardów, 5.83 jardów na próbę, 11 mijających przyłożeń, 16 przechwytów i 63.6 ocena passer. W swoich pozostałych dziewięciu grach z 2013 roku Dalton ukończył 200 z 288 podań (69,4 procent ukończenia) dla 2,594 mijających jardów, 9,01 jardów na próbę, 23 mijających przyłożeń, 7 przechwytów i 114 ocena passer. Takie występy budziły wątpliwości co do tego, czy Dalton jest rozgrywającym „big-game”.

sezon 2014

Dalton Z Cincinnati Bengals w 2014 roku

4 sierpnia 2014 roku Dalton otrzymał przedłużenie o sześć lat, które może być warte nawet 115 milionów dolarów, z motywacjami zależnymi od wyników zespołu. Sezon rozpoczął od trzech zwycięstw. W pierwszym tygodniu, Dalton rzucił zwycięskie 77-jardowe przyłożenie do A. J. Greena, aby pokonać Baltimore Ravens 23-16, pierwsze zwycięstwo Daltona na drodze przeciwko krukom. W trzecim tygodniu zdobył 18-jardowe przyłożenie od Mohameda Sanu przeciwko Tennessee Titans w zwycięstwie 33-7. To był pierwszy raz, kiedy rozgrywający złapał przyłożenie, odkąd były rozgrywający Chiefs Tyler Thigpen złapał 37-jardowe podanie od wide receiver Marka Bradleya w 2008 roku. Dalton był pierwszym rozgrywającym w historii, który zdobył przyłożenie dla Bengalów.

Po pierwszej porażce Bengalów w sezonie 2014 przeciwko New England Patriots, Bengalowie po raz drugi zremisowali w ciągu ostatnich siedmiu sezonów. Z wynikiem 37 w dogrywce przeciwko Carolina Panthers, Dalton ukończył 5 z 7 podań na 49 jardów, ale kicker Mike Nugent pchnął bramkę szeroko w prawo. Dalton rzucił na rekord sezonu 323 jardów, a także dwa przyłożenia i dwa przechwyty. To było po skromne 126 jardów w shutout straty do Colts. W drugim meczu przeciwko Baltimore w meczu 7, Dalton poprowadził 80 jardów jazdy w ostatnich czterech minutach gry i pobiegł w quarterback sneak z jednego jardu Na zewnątrz, aby dać Bengals 27-24 zwycięstwo, jego drugi mecz wygraną sezonu, zarówno przeciwko Baltimore. Po zwycięstwie nad Jacksonville, Bengalowie dotarli do połowy sezonu 5-2-1.

Dalton miał historycznie fatalny występ przeciwko Cleveland Browns w meczu 9, gdzie ukończył 10 z 33 podań na 86 wszystkich jardów z trzema przechwyceniami, aby zdobyć ocenę 2.0 passer; najniższy przez rozgrywającego NFL z 25 próbami podania od 2004 roku i 11 najniższy w historii. 220 jardów i trzy przyłożenia do najlepszej oceny sezonu 143,9 w wygranej 27-10 nad New Orleans Saints, a jego pierwsza wygrana w karierze w czterech próbach przeciwko Teksańczykom w meczu 11. W meczu nr 12 (11/30) Dalton odbił się z trzech przechwytów pierwszej połowy, by zdobyć przyłożenie i rzucić na kolejne w wygranym 14-13 meczu Bengalów z Buccaneers na drodze. To był czwarty rok z rzędu, że Dalton wygrał trzy mecze przeciwko NFC, przedłużając swój rekord do 12-3-1 przeciwko konferencji przeciwnej. Bengalowie przegrali mecz 13 przeciwko Pittsburghowi pomimo solidnej oceny Daltona 128,8 i 20-jardowego przyłożenia (najdłuższego w historii rozgrywającego bengalskiego), a następnie shutout Cleveland pomimo swojej oceny 53,6. W meczu 15, Dalton rzucił dwa przyłożenia i przechwycenie w 37-28 zwycięstwo nad Broncos, aby pomóc Bengals klincz Koi playoff dla franczyzy-rekord czwarty rok z rzędu. W ostatnim meczu sezonu Dalton rzucił dwa przechwyty w pierwszej połowie w Pittsburghu, ale poprowadził 89-jardową jazdę w czwartej kwarcie ograniczoną przyłożeniem do pięciu jardów Jermaine Gresham, aby zmniejszyć deficyt do 20-17, ale pomimo Passy 11 z 12 podań na 101 jardów, A. J. Green wpadł na terytorium Steelers, aby przypieczętować stratę 27-17 i # 5 „dziką kartę” w play-offach.

grając bez wielu swoich ofensywnych broni przeciwko Indianapolis Colts w rundzie Dzikiej Karty, Dalton poprowadził Bengals do ich czwartej przegranej z rzędu Play-off wynikiem 26-10, z 155 jardów, bez przyłożenia, bez wysiłku przechwytywania.

20 stycznia 2015 roku ogłoszono, że Dalton został wybrany do Pro Bowl 2015, swojego drugiego występu w Pro Bowl, zastępując Aarona Rodgersa z Green Bay Packers (kontuzja łydki). Dalton ukończył 9 z 20 podań na 69 jardów.

sezon 2015

Dalton w Baltimore w 2015 roku

Bengals rozpoczął sezon 2015 od historycznej ZWYCIĘSKIEJ Passy. W pierwszym meczu Dalton rzucił swoje setne w karierze przyłożenie, które w drugiej kwarcie kończyło z Tylerem Eifertem. Cincinnati wygrało mecz, 33-13, z Daltonem rzucającym na 269 jardów i dwoma przyłożeniami. W tygodniu Bengals’ 2 home opener, Dalton rzucił trzy przyłożenia i zero przechwytów w porażce 24-19 z San Diego Chargers. Było to czwarte zwycięstwo bengalów z rzędu i piętnaste z trzema przyłożeniami dla Daltona. Rzucił do kariery wysokie 383 jardów i trzy przyłożenia w tygodniu 3 przeciwko Baltimore Ravens, 321 jardów w tygodniu 4 przeciwko Kansas City Chiefs, i 331 jardów w tygodniu 5 gry, gdzie Dalton również rzucił dwa przyłożenia i pobiegł na jeden, jak prowadził Bengals powrotem z czwartego kwartału 24-7 deficytu do dogrywki 27-24 nad Seattle Seahawks. Był to drugi największy powrót w historii franczyzy. W wygranym 34: 21 meczu z Buffalo Bills; w tygodniu 6 Dalton ukończył 22 z 33 podań na 243 jardów z trzema przyłożeniami. Dalton został wybrany ofensywnym piłkarzem miesiąca AFC w październiku. Po tygodniu pożegnania Dalton poprowadził Bengals do kolejnego czwartkowego powrotu przeciwko Pittsburgh Steelers na drodze. Zwycięstwo 16-10 dało Bengalom pierwszy start 7-0 w historii franczyzy. Po zwycięstwie nad Clevelandem, Dalton uzyskał wynik 139,8.

Dalton po raz pierwszy nie osiągnął 200 jardów, przegrywając 10-6 Z Houston Texans. Pomimo 315 mijanych jardów i dwóch uderzeń punktowych w mniej niż cztery minuty pod koniec czwartej kwarty, aby zremisować mecz, Bengalowie przegrali mecz 10 z Arizona Cardinals. Dalton odbił się z trzema przyłożeniami i oceną 121,4 w meczu 11 zwycięstwa nad St. Louis Rams, a także wysoką w karierze oceną przechodnia 146,8 w meczu 12 zwycięstwa nad Cleveland Browns. Na początku meczu 13 grudnia Dalton złamał kciuk na dłoni rzucającego, pokonując Stephona Tuitta po przechwyconym podaniu łopaty, tracąc ostatnie trzy mecze sezonu (zastępujący AJ McCarron był 2-1 z 97.1 ocena przechodnia). Dalton zakończył rok z 3250 jardów, 25 przyłożeń i 7 przechwytów. Był pierwszym Bengalczykiem, który rzucił ponad 20 przyłożeń z mniej niż 10 przechwytami w historii franczyzy. W 2015 roku Dalton uzyskał 106,2 jardów na próbę, a jego 8,4 jardów na próbę uplasowało się na 3.miejscu wśród ćwierćfinalistów NFL. Został sklasyfikowany na 35.miejscu wśród 100 najlepszych zawodników NFL 2016 roku.

Sezon Bengals zakończył się przegraną z Steelers 18-16 9 stycznia 2016 roku w rundzie AFC z dziką kartą. Dalton usunął obsadę złamanego kciuka pięć dni przed meczem, ale nie zagrał.

sezon 2016

Dalton rozpoczął sezon 2016 od 366 jardów, pokonując siedem worków na 55 jardów w wygranym 23-22 meczu z New York Jets w pierwszym tygodniu, ale przegrywając w drugim tygodniu Z Pittsburgh Steelers. Po off-night z 206 jardów, zero przyłożeń, i przechwytywania w przegranej do Denver Broncos, Dalton ukończył 69,5% swoich podań na 1127 jardów, sześć przyłożeń, i zero przechwyceń w czterech prostych 100 + passer rating gry. W ósmym meczu sezonu Dalton zaliczył 284 jardy w zremisowanym 27-27 meczu z Washington Redskins, a następnie 204 jardy, 207 jardów i 283 jardy w trzech porażkach z rzędu z New York Giants, Buffalo Bills i Baltimore Ravens. Pomimo średniej oceny 89,7 w 13 meczach, Dalton został zwolniony z prowadzenia ligi 32 razy, a Bengalowie przegrali 3-7-1 i odpadli z play-offów. Dalton miał 332 jardów i 130.0 ocena passer w meczu 12 zwycięstwo nad Philadelphia Eagles, ale średnio tylko 208 jardów w ciągu ostatnich czterech meczów sezonu. Dalton zakończył sezon z rekordem 6-9-1, niskim w karierze 18 przyłożeniami i drugim w lidze z 41 workami. Jednak po raz drugi w karierze zanotował ponad 4000 przejazdów, miał zaledwie 8 przechwytów na 563 próbach i przyczynił się do czterech gwałtownych przyłożeń. Marvin Lewis pochwalił ją jako „najlepszą kampanię w karierze” i zdobył swoje trzecie uznanie Pro Bowl, zastępując Toma Brady ’ ego z Super Bowl.

sezon 2017

Dalton w 2017

Dalton rzucił trzy przechwyty w pierwszej połowie Podczas otwarcia domu przeciwko Baltimore Ravens w pierwszym tygodniu. W sumie, zakończył grę z 170 mijania jardów i miał cztery przechwyty jak Bengals zostały zamknięte i przegrane przez wynik 20-0. Cztery przechwyty Daltona wiązały jego karierę wysoko w grze pojedynczej, a drugi przypadek wystąpił przeciwko Ravens w meczu 2013. Chociaż Bengalowie zostali wyeliminowani z rywalizacji playoff do czasu rewanżu z Baltimore w tygodniu 17, Dalton rzucił mecz wygrywając przyłożenie przepustkę do Tylera Boyda z 44 sekund pozostało w grze, eliminując Kruki z postseason i pozwalając Buffalo Bills do klinczu ich pierwszy koja playoff od 1999.

sezon 2018

13 września 2018, w drugim tygodniu, Dalton rzucił cztery przyłożenia w home-Openerze przeciwko rywalowi Dywizji Baltimore Ravens. Wszystkie cztery przyłożenia były w pierwszej połowie, trzy z nich zostały złapane przez A. J. Greena. Bengalowie wygrali 34-23. W 12 tygodniu Dalton doznał urazu kciuka w czwartej kwarcie i nie powrócił. Ujawniono, że doznał zerwania więzadeł w kciuku i został umieszczony na kontuzjowanym rezerwie 26 listopada 2018. W 11 meczach w sezonie 2018 Dalton zakończył z 2566 przejazdami, 21 przyłożeniami i 11 przechwytami.

sezon 2019

w pierwszym tygodniu przeciwko Seattle Seahawks, Dalton rzucił na rekord kariery 418 jardów i dwa przyłożenia w przegranym 20-21. Po rozpoczęciu sezonu 0-8, trener Bengalski Zac Taylor ogłosił, że będzie ławką Daltona i uruchomi debiutanta Ryana Finleya. Po trzech meczach i trzech porażkach z Finleyem, Dalton został ponownie mianowany podstawowym rozgrywającym w dniu 25 listopada 2019 roku w nadchodzącym meczu przeciwko New York Jets. W meczu Dalton rzucił 243 jardy i przyłożenie, ponieważ Bengalowie wygrali swój pierwszy mecz w sezonie 22-6. W tygodniu 15 przeciwko New England Patriots, Dalton rzucił na 151 jardów, jedno przyłożenie i cztery przechwyty podczas straty 34-13. Był to czwarty mecz Daltona w karierze z czterema przechwytami. W tygodniu 16 przeciwko Miami Dolphins, Dalton rzucił na 396 jardów i cztery przyłożenia. Dalton zdobył 16 punktów w ostatnich 29 sekundach Regulamin, aby wymusić dogrywkę, którą Bengalowie ostatecznie przegrali 38-35, aby dobić najgorszy rekord NFL. W 17 tygodniu przeciwko Cleveland Browns, Dalton rzucił na 190 jardów, jedno przyłożenie i jedno przechwycenie. Ponadto miał osiem rzutów za 10 jardów i przyłożenie podczas wygranej 33-23. Po meczu Dalton powiedział, że jeśli był to jego ostatni mecz jako Bengal, ” dobrze było zakończyć go kolanem.”Dalton wystąpił w 13 meczach w sezonie 2019 i zanotował 3494 podania, 16 przyłożeń i 14 przechwytów .

30 kwietnia 2020 roku, po dziewięciu sezonach z franczyzą, Bengalowie zwolnili Daltona po wybraniu Joe Burrowa z pierwszym ogólnym wyborem w drafcie NFL 2020.

Dallas Cowboys

2 maja 2020 roku Dalton podpisał roczny kontrakt z Dallas Cowboys wart 7 milionów dolarów, by być rezerwowym Daka Prescotta na sezon.

podczas piątego tygodnia przeciwko New York Giants Dalton przyszedł z ulgą Prescotta, który odszedł z powodu kontuzji kostki. Dalton zakończył z 111 przejazdami, ponieważ Kowboje wygrali 37-34. Dalton został mianowany pierwszym rozgrywającym dla Cowboys idących do przodu z powodu kontuzji Prescotta kończącej sezon. Dalton po raz pierwszy wystartował w tygodniu 6 przeciwko Arizona Cardinals w poniedziałkowym meczu nocnym. Podczas meczu Dalton rzucił na 266 jardów, jedno przyłożenie i dwa przechwyty podczas przegranej 38-10.

podczas 7-tygodniowej przegranej przeciwko drużynie futbolowej z Waszyngtonu, Dalton doznał wstrząsu mózgu po późnym uderzeniu Jona Bostica. 3 listopada 2020 roku Dalton został umieszczony na liście reserve/Covid-19 po pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa. Dalton został wykreślony z listy 18 listopada 2020, w czasie meczu tygodniówki Cowboys przeciwko Minnesota Vikings. Przeciwko Wikingom, Dalton rzucił na 203 jardów i trzy przyłożenia, w tym jeden do Daltona Schultza z mniej niż dwie minuty pozostały w czwartej kwarcie, jak kowboje pokonali Wikingów 31-28.

w 14 tygodniu przeciwko swojej byłej drużynie, Cincinnati Bengals, Dalton rzucił na 185 jardów i dwa przyłożenia podczas wygranej 30-7. W tygodniu 16 przeciwko Philadelphia Eagles, Dalton rzucił na 377 jardów, trzy przyłożenia, i jedno przechwycenie podczas zwycięstwa 37-17. W 12 meczach i 10 startach Dalton zakończył sezon z 2169 jardów, 14 przyłożeniami i ośmioma przechwytami.