Articles

Pořadí 10 nejpamátnějších závodů v historii Kentucky Derby

přijĎte v sobotu tam bude 140 běhů Kentucky Derby. To je 140 nesmrtelných koní. Každý závod je jiný. Neexistuje prostě žádný způsob, jak říct, jak se bude odvíjet rok od roku. Každý nový běh přináší novou úrodu koní s vlastními styly a osobnostmi. Počasí v Louisville může být 85 stupňů a suché jako gin, nebo to může být 55 stupňů a prší tak tvrdě, že budete chtít hádat zvířata Dva po dvou.

oproti 139 předchozím běhům Derby několik vyniká. Kritéria pro následující závody mohou být s polehčujícím příběhem jako v Brokers Tip v roce 1933, Forward Pass z roku 1968 a potvrzeno v roce 1978. Jiné byly vybrány na základě čisté fyzičnosti sportovce a výkonu po ruce.

výběr 10 závodů byl těžký, protože tento závod je tak ikonický, zvláštní a rozmanitý, ale následující seznam si klade za cíl ilustrovat krém úžasné plodiny. Čtěte dál a nechte debatu zahájit.

první Derby je těžké kvantifikovat, ale to není případ s 59 chod Kentucky Derby. Brokers Tip, eventuální vítěz, přichází po železnici, aby vyzval hru hlavy. Bitva, kterou koně podstoupili, hrála žokejům v tomto závodě druhé housle.

Don Meade, na palubě Brokers Tip, a Herb Fisher, jízda na hlavě hrát, zamotat se navzájem tím, že popadne ruce a biče. Je úžasné, že zůstali v sedle. Byly rychle odstraněny ze sedla na 30 dnů po jejich rvačka, ale byla to jejich válka kolo na kolo, které z této obnovy Kentucky Derby nejpamátnější závod.

Lawrin, 1938

Lawrin je vyhrát v 64 Kentucky Derby nebyl nezapomenutelný běh per se, ale nezapomenutelný v tom, že to byl Eddie Arcaro první Derby vyhrát. Arcaro je svázán s Billem Hartackem pro nejvíce Derby vyhrává žokej s pěti.

Arcaro vyhrál nejvíce závodů Triple Crown nějaké žokej a zůstává pouze žokej vyhrál Triple Crown dvakrát, rekord, který nikdy nebude překonán. Tito koně byli Whirlaway v roce 1941 a Citation v roce 1948.

bylo to Lawrinovo vítězství, stejně jako Vítězný skokan Michael Jordan ve finále NCAA 1982, které zapálilo spojkovou kariéru velkých vítězství pro Arcaro, která vyvrcholila plaketou v Síni slávy.

příhrávku, 1968

Tanečnice Obrázek je pouze kůň byl diskvalifikován po vítězství v Kentucky Derby. Anonymní

pamětní Kentucky Derby mint julep brýle show příhrávku jako 1968 Kentucky Derby vítěz, ale on vlastně neměl fyzicky vyhrát závod. Skončil druhý za Dancer ‚ s Image, který byl jednoznačně nejlepším koněm závodu.

Když se Tanečnice Obraz byl lék testován po závodě, úředníci našli stopy fenylbutazonu v jeho moči zakázanou látku v Churchill Downs v té době—a byl diskvalifikován, a se umístil na 14., mrtvý jako poslední v poli.

zůstává jediným vítězem Kentucky Derby, který byl diskvalifikován. V důsledku toho se Forward Pass stal oficiálním vítězem Derby v roce 1968.

Sea Hero, 1993

pro ty ve sportu, kteří odpovídají vyšší síle, je zde Sea Hero. Derby často jde na nejšťastnějšího koně, a Sea Hero těžil jen z vynikajícího množství závodního štěstí.

Prarie Bayou byl těžkým favoritem na 4-1, když se moře (pardon slovní hříčka) rozdělilo pro Sea Hero. Jen o pár délek zpět se otevřela cesta pro Sea Hero a jeho žokej Jerry Bailey. Jeli tou cestou k plotu a napřed narazili na drát.

Sea Hero nevyhrál závod za šest měsíců, takže Bailey navrhl, aby Sea Hero ztratil blinkry-zařízení, které blokuje periferní vidění koně – pro největší závod jeho kariéry. Fungovalo to. Bailey řekl Los Angeles Times:

na začátku měl na sobě blinkry, protože byl zelený. Ale pak se zapnutými blinkry, příliš brzy začal být příliš agresivní. Myšlenka (o odstranění blinkrů) byla přimět ho, aby se uvolnil. Pokud se chystáte běžet kilometr a čtvrt, nechcete mít koně, který s vámi bojuje.

to je spolu s trochou závodního štěstí vyhnalo domů.

Monarchos, 2001

Jedno slovo popisuje toto prodloužení: rychle. Vin Diesel by schválil.

rekordní půlkilometrový zlomek byl stanoven za 44,86 sekundy, takže každý, kdo sledoval, věděl, že konečný čas může být něco zvláštního.

Všechny oči byly na místě Vzhledem k tomu, (kdo prohraje Derby, ale vítězství v Preakness a Belmont), ale to bylo Monarchos, kteří přišli nabíjení dolů do středu trati. Když narazil na drát, závodník Tom Durkin to řekl nejlépe: „a konečný čas byl 1: 59 a 4/5 sekundy! Byl rychlý jako sekretariát!“

Monarchos je jediný jiný kůň, kromě sekretariátu, který provozuje sub 2: 00 Derby.

potvrzeno, 1978

potvrzený příběh má mnoho vrstev. Steve Cauthen, potvrzený žokej, byl nejmladší, který kdy vyhrál závod ve věku 18 let.

to byla také další kapitola v dlouhém, brutálním soupeření mezi potvrzeným a Alidarem. Alydar byl runner-up potvrdit v Derby, pak Preakness, pak Belmont.

jejich rivalita se datuje do jejich dva roky staré sezóny. Nakonec Potvrdil, porazil Alydar více než ne, ale jejich Kentucky Derby vyvolala bezprecedentní bitvu, která trvala přes celou Triple Crown. Jejich spojení pokračovalo pozdě do jejich života hřebců. Shane Ryan z Grantland píše:

je Ironií, že (Alydar) starý rival, Potvrdil, byl také v Calumet v roce 1990, pronajaté od farmy k být jeden z jeho hřebců. Když byli dva kaštanově zbarvení koně ve svých výbězích, zírali na sebe, jejich hřívy mávaly ve větru. Občas, potvrdil by začal běžet na jeho straně plotu, a Alidar by vzlétl za ním na druhé straně. I tehdy, dvanáct let po svých závodech, zůstali konkurenty.

Derby bylo jen cihlou ve zdi v největší rivalitě dostihů.

Tři Klisničky, 1915, 1980, 1988

v sobotu si připomeneme 140. chod Kentucky Derby. Za celou tu dobu vyhrály Derby jen tři klisny.

klisny jsou zpravidla o několik délek pomalejší než jejich mužské protějšky. Hříbě bývají větší, silnější a rychlejší, ale občas přichází klisna, která je stejně rychlá. Jako první klisna porazila chlapce v roce 1915 během války, aby ukončila všechny války, které následně válku vůbec neukončily.

trvalo 65 let, než se další klisna zvedla, tato skutečně riskovala a kouřila chlapce. O osm let později se to podařilo vítězným barvám.

Když se dívky ujmou chlapců, galvanizuje veřejnost. Klisna představuje něco většího než závod. Překračuje závod a stává se symbolem pro ty, kteří se chtějí vzepřít konvenci. A někdy ta klisna vyhraje.

Že Můj Pták, 2009

není to jen To, Že Můj Pták byl druhý nejdelší cena v historii, která se řadí jeho Kentucky Derby vyhrát tak vysoko, je to nebojácný jízdu Calvin Borel popraven, že klenby výkon nahoru v seznamu.

podívejte se na to a budete souhlasit. Slyšeli jste o závodních automobilech, které obchodují s barvou. V tomto uvidíte Borel třít některé z jeho boty lesk na plot, když proklouzne kolem připojit se k tanci. Nejlepší část? Tom Durkin, volající závodu, úplně mine ten pták. Zakopne o svou obvykle vznešenou lingvistiku a musí znovu získat klid. Ten den byl stejně šokovaný jako všichni ostatní.

můj pták nikdy nevyhrál další závod, ale o tomto výkonu se stále mluví. Tam byl dokonce film inspirovaný jeho běh. Amerika miluje dlouhý záběr, a nemusí být zastřelen déle než můj ten pták, aby někdy znovu vyhrál Kentucky Derby.

Sekretariát, 1973

Sekretariát je považován za největší dostihový kůň všech dob. Jak řekl William Nack ve své nádherné knize sekretariát, práva na chov sekretariátu byla prodána v jeho dvouletém roce na základě předstírání, že vyhraje trojnásobnou korunu.

Řekni co?

bylo to 25 let, co kůň získal trojkorunu. Psal se rok 1948 a kůň byl citován. Trojnásobek korun nebyl zrovna Typ výdobytku, který by chovatel mohl prodat. Prostě se to nestalo, jen osmkrát před velkou červenou.

Derby nevypadá nijak zvlášť úchvatně, ale jeho poslední běžecký čas 1: 59,40 je nejrychlejší ze 139 závodů. Odtáhl se od Sham, nejnešťastnější kůň, který se narodil ve stejném roce jako sekretariát. Šámovo druhé místo by překonalo dosavadní rekord v čase Derby.

pro mnohé, kteří se zaměřují výhradně na hodiny, je Derby sekretariátu č. 1. Ale je tu jeden poslední kůň, který udělal něco tak působivého.

Velké Hnědé, 2008

Velké Hnědé je pouze koně, aby přestávku Po 20 (v moderní starting-gate era) a vyhrát Derby. Příspěvek 20 je daleko mimo pomocnou bránu. Tím, že se zlomil z dálky, Big Brown a žokej Kent Desormeaux museli vyčistit celé pole, aby zachránili půdu.

Big Brown běžel obří čtvrt kilometru diagonálně do zatáčky klubovny a byl jen pět široký a mířil do zatáčky. Příspěvek 20 je obvykle umíráček pro každého koně, který je odtud nucen přerušit, ale Rick Dutrow, trenér Big Browna, se losování líbilo. V té době měl Dutrow na výběr 1, 2, 18, 19 a 20. Dutrow pokračoval 20.

Pokud jsme vzali 18 nebo 19, možná se tak dobře nerozbije a koně na něj přijdou. Venku se může dostat pryč čistý. Měli jsme pocit, že jsme udělali maximum. Měl by být schopen vyskočit přímo tam a získat dobrou pozici.

přesně to se stalo. Velké Hnědé lomené v krásně a těží spolu až do 3/8ths pólu, když Desormeaux, Velké Hnědé volné, kde kopl jasné vítězství o pět délek.

Sledujte Brendana O ‚ Mearu na Twitteru @BrendanOMeara.