Articles

Kdo vyhrál mistrovství NASCAR v roce 2020? Kompletní výsledky z Poháru Série název závodu ve Phoenixu

Chase Elliott vyměnil vedení s Brad Keselowski a Joey Logano, pro mnoho z druhé a třetí etapy nedělní NASCAR mistrovství racee v Phoenix. Ale když se konečně přiblížil k šachovnicové vlajce, nebyl v jeho blízkosti nikdo.Elliott dojel téměř tři vteřiny před Keselowským a připsal si první titul v kariéře. Pouze Jeff Gordon byl za posledních 50 let mladší, když dosáhl vrcholu tohoto sportu.

„to je neskutečné,“ řekl Elliott. „NASCAR Cup serious champion? Děláš si srandu?“

NASCAR Prezident Steve Phelps představuje Bill Francie Pohár pro letošního mistra, @chaseelliott. pic.twitter.com/w8EezZsatK

— NASCAR (@NASCAR) 8. listopadu roku 2020

VÍCE: Chase Elliott akcií chvíli s Jimmie Johnson

Penske spoluhráči Keselowski a Logano každý zaostaly vyhrát šampionát podruhé v jejich kariéře. Hamlin nyní zaostal ve všech pěti svých finálových vystoupeních.

s vítězstvím Elliott uzavřel kampaň třemi vítězstvími ve svých posledních pěti závodech.

níže je konečné pořadí závodu a klíčové statistiky ze soutěže:

kdo vyhrál mistrovství NASCAR v roce 2020?

Chase Elliott, 24 let, se stal nejmladším jezdcem NASCAR, který vyhrál mistrovství Cup Series od Jeffa Gordona v roce 1995. Na titulovém závodě 2020 na Phoenix Raceway vedl 153 z 312 kol a vyhrál svůj pátý závod sezóny.